Słaby występ Zbigniewa Sucheckiego w Gorzowie. Mistrzem Polski - Maciej Janowski!

2015-07-06

W niedzielę, 5 lipca, w Gorzowie Wielkopolskim rozegrany został turniej finałowy Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu. Jednym reprezentantem Startu Gniezno był w tych zawodach Zbigniew Suchecki.

Wychowanek gorzowskiej Stali nie zaliczy jednak występu na macierzystym torze do udanych. Z dorobkiem 2 punktów zajął on ostatecznie 15. pozycję notując przy tym upadek w wyścigu VIII, kiedy jechał na końcu stawki. Suchecki wyraźnie przegrywał stary i tylko raz - w biegu IV, zdołał wyprzedzić najmniej doświadczonego w stawce finalistów - Krystiana Pieszczka. Mistrzem Polski został Maciej Janowski, który do biegu finałowego wszedł z najniższym dorobkiem punktowym - nie wygrywając w rundzie zasadniczej żadnego wyścigu. Bieg finałowy był bardzo emocjonujący. Janowski wykorzystał bezpośrednią walkę faworyta gospodarzy - Bartosza Zmarzlika i Janusza Kołodzieja przedzierając się do przodu na pierwszym wirażu. Zmarzlik później był bardzo bliski wyprzedzenia wrocławianina, ale Janowski skutecznie odpierał jego ataki i po raz pierwszy w karierze został indywidualnym mistrzem Polski.

KLASYFIKACJA:
1. Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław) – (2,2,2,2,2) 10 + 1. miejsce w finale
2. Bartosz Zmarzlik (MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów Wlkp.) – (3,2,3,3,3) 14 + 2. miejsce w finale
3. Tomasz Gapiński (MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów Wlkp.) – (3,3,3,2,1) 12 + 3. miejsce w finale
4. Janusz Kołodziej (Unia Tarnów) – (3,3,1,3,3) 13 + 4. miejsce w finale
5. Grzegorz Zengota (Fogo Unia Leszno) – (2,3,w,3,3) 11 + 3. miejsce w barażu
6. Krzysztof Kasprzak (MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów Wlkp.) – (0,3,3,3,2) 11 + 4. miejsce w barażu