Snajperski popis strzelecki Lisieckiego! Czarni gromią 13 Poznań!

2018-10-08

Festiwal strzelecki w niedzielę 7 października w meczu wyjazdowym ósmej kolejki ligowej poznańskiej klasy okręgowej grupy wschód urządzili sobie piłkarze Czernych Czerniejewo. Bohaterem meczu w szeregach czerwono-czarnych okazał się grający trener tej drużyny Maciej Lisiecki, który w wygranym meczu z SKS 13 Poznań aż 11:1 zdobył dla swojej drużyny osiem goli.

Czerwono-czarni ostre strzelanie w meczu z autsajderem ligowej tabeli poznańskiej klasy okręgowej grupy wschód, rozpoczęli już po upływie 5 minut. Pierwszego gola dającego prowadzeniu Czerniejewu 1:0 zdobył grający trener tego zespołu Maciej Lisiecki. Jak się później okazało nie była to ostatnia bramka Lisieckiego, zdobyta przez grającego trenera czerwono-czarnych w niedzielnym meczu gdyż jeszcze siedmiokrotnie napastnik Czarnych pokonywał golkipera gospodarzy w całym pojedynku piłkarskim. Drugiego gola Lisiecki z sześciu zdobytych w pierwszej części meczu przez tego zawodnika, którym to podwyższył prowadzenie swojego zespołu na 2:0 zdobył w 10 minucie pokonując bramkarza miejscowych z szóstego metra po dograniu piłki przez Kamila Drahejma. W tym miejscu należy nadmienić iż bramka zdobyta w 10 minucie przez Lisieckiego w niedzielnym spotkaniu w Poznaniu była 100-ną tego zawodnika w rozegranych 56. meczach ligowych w barwach zespołu Czarnych Czerniejewo. Kolejne dwa gole Lisiecki zdobył w 15 oraz 27 minucie meczu najpierw lokując piłkę pod poprzeczką bramki gospodarzy z 5 metra a następnie pokonując golkipera miejscowych uderzeniem z głowy  również z piątego metra po egzekwowanym rzucie rożnym przez Mateusza Goździaszka. W tym momencie Czarni Czerniejewo, prowadzili już 4:0. W odpowiedzi na stracone cztery gole zespół 13 Poznańskiej, odpowiedział jednym celnym trafieniem do bramki czerwono-czarnych. W 35 minucie Piotra Rzepczyńskiego pokonał Amine Oudjana zmniejszając prowadzenie gości do 4:1. Jak się później okazało była to jedyna bramka zdobyta przez gospodarzy w całym spotkaniu gdyż kolejne były już autorstwa piłkarzy z Czerniejewa. Do końca pierwszej połowy, po której to zespół z Czerniejewa schodził do szatni prowadząc już 7:1 padły jeszcze trzy gole. Dwa z nich ponownie zapisał na swoim koncie Maciej Lisiecki pokonując golkipera gospodarzy w 39 oraz 44 minucie a bramkę do szatni dla czerwono-czarnych zdobył w 45 minucie Kamil Drahejm.

Po zmianie stron drużyna z Czerniejewa, kontynuowała swój festiwal strzelecki aplikując swojemu rywalowi kolejne cztery gole nie tracąc przy okazji żadnego. Dwie bramki z czterech zdobytych w drugiej części meczu przez zespół z Czerniejewa, zapisała na swoim koncie nie kto inny niż grający trener tego zespołu Maciej Lisiecki, pokonując golkipera 13 poznańskiej w 74 oraz 90 minucie meczu. Z kolei dwoma golami zdobytymi w drugiej połowie podzieli się Kamil Drahejm, który golkipera gospodarzy pokonał w 62 minucie oraz  Bartosz Kubalewski  zdobywając bramkę w 75 minucie po uderzeniu piłki głową z 9 metra.
Ostatecznie jak informowaliśmy wcześniej mecz zakończył się totalnym pogromie 13 Poznań, która uległa na własnym trenie Czarnym Czerniejewo w stosunku aż 11:1.

Skład Czarnych Czerniejewo: Piotr Rzepczyński (74’ Piotr Niewiedziała), Karol Jańczak, Filip Budasz (75’ Mateusz Kuliński), Kuba Cierpiszewski, Krzysztof Pawłowski, Piotr Cyrulewski, Mateusz Goździaszek, Kamil Draheim, Mariusz Sawicki (80’ Jakub Raczak), Patryk Buczkowski (70’ Bartosz Kubalesski), Maciej Lisiecki