Sobotnie speedrowerowe emocje zakończone!

2013-10-13

Za nami kolejne "speedrowerowe święto". Dnia 11 października w Gnieźnie na torze Ustronie byliśmy świadkami dwóch imprez rowerowych: Finał Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów U-18 oraz Drużynowy Puchar Polski.

W finale IMPJ wystartowało dwóch czołowych zawodników z Gniezna: Arkadiusz Szymański oraz Dawid Zachmyc. Przypomnijmy, że aby zakwalifikować się do tego finału, należało przebrnąć przez 4 rundowy system eliminacji okręgowych.

Ostatecznie najlepszym juniorem został Bartek Grabowski, za nim Adam Bożejewicz oraz Arkadiusz Szymański. Drugi zawodnik z Gniezna- Dawid Zachmyc, zajął 8 miejsce. Z pewnością zawalczyłby o miejsce tuż za podium, ale w ostatnim starcie zerwał taśmę.

W zawodach brało 16 czołowych zawodników z Polski z trzech okręgów: północnego, centralnego, południowego.

R1. Damian Natoński - nie startował

Po 30 minutach przerwy na odświeżenie nawierzchni toru rozpoczął się Drużynowy Puchar Polski. Do tej jakże prestiżowej w naszym kraju zgłosiło się 7 ekip: z Gniezna, Żołędowa, Częstochowy, Kalet, Torunia, Leszna, Ostrowa Wielkopolskiego.

W związku z liczną obsadą rozegrano 28 biegów. Ostatecznie zdobywcami Pucharu Polski okazali się zawodnicy Szawera Leszno.. Za nimi uplasowały się drużyny z Torunia i Ostrowa Wielkopolskiego. Orzeł Gniezno na równi z Lwami Częstochowa zajął 4-5 miejsce.