Sokoły z Międzychodu wygrywają w Gnieźnie. MKK na kolanach!

2018-10-07

Totalną klapą zakończyło się spotkanie sobotnie 6 października z udziałem koszykarzy Sklepu Polskiego MKK Gniezno, którzy w ramach drugiej kolejki rozgrywek II ligi PZKosz mężczyzn podejmowali we własnej hali przy ulicy Sportowej zespół Sokoła Międzychód.

Spotkanie zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem koszykarzy z Międzychodu, którzy pokonali zespół miejscowego Sklepu Polskiego MKK Gniezno aż 51:82. Była to już druga porażka z rzędu koszykarzy Sklepu Polskiego MKK Gniezno, w rozgrywkach II ligi PZKosz mężczyzn. Jak pamiętamy tydzień wcześniej na inaugurację nowego sezonu 2018/2018 podopieczni Arkadiusza Konowalskiego, ulegli również we własnej hali przy ulicy Sportowej drużynie Domino Inowrocław w stosunku 97:84.

Przechodząc jednak do samego spotkania sobotniego pomiędzy Sklepem Polskim MKK Gniezno a Sokołem Międzychód. To podopieczni Arkadiusza Konowalskiego mecz rozpoczęli całkiem nieźle gdyż po trzech celnych trafieniach za dwa punkty Sobkowiaka i jednych za taką samą wartość punktową Szydłowskiego i Rau wyszli na prowadzenie pięciopunktowe 10:5. Goście z Międzychodu jednak bardzo szybko otrząsnęli się i w połowie pierwszej kwarty przejęli inicjatywę w efekcie czego wygrali ją zdecydowanie bo aż różnicą dwunastu oczek 28:16. To co stało się natomiast w drugiej kwarcie sobotniego meczu trudno jest na tą chwile rozsądnie wytłumaczyć. Po przegranej pierwszej kwarcie gnieźnianie w drugiej zdecydowanie oddali inicjatywę Sokołowi, który wypunktował zespół z grodu Lecha wygrywając tą odsłonę meczową aż dziewiętnastoma punktami 25:6. I po pierwszych dwóch kwartach podopiecznie Arkadiusza Konowalskiego przegrywali zdecydowanie 32:51.

Po tak zdecydowanym laniu w pierwszych dwóch kwartach, którego doświadczyli koszykarze Sklepu Polskiego MKK Gniezno w wykonaniu swojego rywala z Międzychodu. Gnieźnianie po przerwie i reprymendzie swojego trenera do drugiej części meczu przystąpili bardzo zmotywowanie. Wprawdzie udało im się w trzeciej kwarcie odrobić znaczne straty punktowe z dwóch pierwszych kwart wygrywając ją nawet 18:12 przez co zmniejszyli oni prowadzenie Sokoła 65:40. Nie zmieniało jednak to faktu że przed ostatnią kwartą sobotniego meczu gnieźnianie przegrywali z swoim rywalem 25. punktami i w tym momencie mogli oni liczyć na cud że ich rywal nie będzie celnie trafiał do ich kosza a będzie wręcz przeciwnie. Tak się jednak nie stało gdyż Sokół po słabszym okresie gry wrócił na właściwe tory i wygrał czwartą kwartę 17:11 a co za tym idzie całe sobotnie spotkanie aż 82:51.

Sklep Polski MKK Gniezno – Sokół Międzychód 51-82 (16-28, 6-25, 18-12, 11-17)

Punkty dla Sklep Polski MKK Gniezno: Marek Sobkowiak 18, Michał Szydłowski 12, Emil Rau 9, Filip Andrzejewski 4, Karol Tyborowski 3, Piotr Leśniczak 3, Dariusz Wietrzyński 2.

Punkty dla Sokoła Międzychód: Mikołaj Smarzy 17, Jakub Nowak 14, Jarosław Kalinowski 12, Adam Chodkiewicz 9, Adam Adamski 8, Maciej Wejman 7, Mateusz Rutkowski6, Jakub Simon 5, Marcin Chodkiewicz 4