Sołectwo Niechanowo z pucharem Wójta

2018-02-26

Rywalizacja sportowo - rekreacyjna sołectw gminy Niechanowo została rozegrana w dniach 24 – 25 lutego 2018 roku w Sali Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Niechanowie.

W ramach XI Zimowej Spartakiady Mieszkańców Wsi Gminy Niechanowo o puchar Wójta Eugeniusza Zamiar rywalizowało w finale imprezy 8 sołectw i ponad 250 uczestników od malucha do seniora.

Imprezę mającą charakter integracji sportowej mieszkańców „różanej” gminy prowadzi wspólnie z Wójtem Gminy od 11 lat jej inicjator Tadeusz Tomaszewski. Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan we współpracy z Urzędem Gminy, Szkołą Podstawowa w Niechanowie, UKS-em „Niechan”, GLKS Pelikan, sołectwami i Oddziałem Gminnym Z OSP RP w Niechanowie.

Zawody finałowe poprzedził rozegrany 24 lutego 2018 roku turniej halowej piłki nożnej, który sędziował Pan Adam Karmoliński z Gniezna. W ramach turnieju Jelitowo pokonało Malczewo 6:1 i Marysin 9:4, a drużyna z Malczewa przegrała z Marysinem 4:7.Turniej wygrała reprezentacja Jelitowa zdobywając Puchar Wójta Gminy. Kolejne miejsca i puchary zdobyły drużyny z Marysina i Malczewa.

Finał XI Zimowej Spartakiady Mieszkańców Wsi odbył się 25 lutego. Zawody otworzył gospodarz gminy Eugeniusz Zamiar. Współzawodnictwo sportowe prowadzili wolontariusze: Tadeusz Tomaszewskim Eugeniusz Zamiar, Zbyszek Linkiewicz, Teresa i Jerzy Jastrzębscy, Małgorzata Iwińska, Dominik Lewandowski, Agata Zybała, Iwona Tomaszewska, Ewa Kasprzyk, Małgorzata Konieczka, Maria Kierzek, Renata Małolepsza. Łącznie w ramach spartakiady rozegrano 3 konkurencje drużynowe i 14 konkurencji indywidualnych kobiet i mężczyzn.

W poszczególnych konkurencjach najlepsi okazali się:

Rzut kośćmi sołectw:
I – Malczewo (Fabian Kierzek i Mateusz Zakrzewski),
II – Niechanowo (Stanisław Bartz i Krystyna Nowaczyk),
III – Gurowo (Monika Musiał i Piotr Zuber)

III – Jarosław Marciniak – Mierzewo.

Na zakończenie wspólnej sportowej rywalizacji z uśmiechem na twarzy zwycięzcy otrzymali medale, które wręczyli Wójt Gminy, radni gminy, sołtysi, Zbyszek Linkiewicz i Tadeusz Tomaszewski.

Statuetki najwszechstronniejszych sportowców zimowej spartakiady zdobyli wśród kobiet – Ewa Kasprzyk z Żelazkowa, a wśród mężczyzn – Stanisław Bartz  z Niechanowa.Wójt Gminy poinformował, że na Gminnej Gali Sportu przyznano honorowe wyróżnienia:
Nominacja do tytułu działacza roku dla Leszka Dobrzykowskiego,
Statuetki Wolontariusz Sportu 2017 dla Marii Kierzek i Tadeusza Tomaszewskiego.
Nagrody wręczył Eugeniusz Zamiar dziękując wyróżnionym za zaangażowanie dla społeczności gminy.

Po dwóch dniach rywalizacji w klasyfikacji zespołowej najlepsza okazała się drużyna sołectwa Niechanowo – 144 pkt. zdobywając puchar Wójta Gminy.

II miejsce – Kędzierzyn – 134 pkt. i puchar Przewodniczącego RW LZS Tadeusza Tomaszewskiego,
III miejsce – Malczewo – 118 pkt. i puchar Zdzisława Sikory – Przewodniczącego Rady Gminy,
IV miejsce – Jelitowo – 110 pkt. i puchar Prezesa Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan – Stanisława Dolacińskiego,
V miejsce – Mierzewo – 108 pkt. i puchar Przewodniczącego Gminnej Rady Sportu – Zbyszka Linkiewicza,
VI miejsce – Żelazkowo – 102 pkt. i puchar Dyrektora GOK – Teresy Jastrzębskiej,
VII miejsce – Gurowo – 98 pkt,
VIII miejsce – Marysin – 20 pkt.

Wspólna rywalizacja sportowa i integracja zakończyła się rodzinną fotografią. Następne spotkanie to Letnia Spartakiada Mieszkańców Wsi.