Sparing: Chemik Bydgoszcz - Pelikan Niechanowo 1:2 (1:1)

2016-02-18

Drugie zimowe zwycięstwo odnieśli w środowy wieczór 17 lutego piłkarze Pelikana Niechanowo. Podopieczni Sławomira Majaka pokonali w Bydgoszczy czwartoligowego Chemika 2:1.

Czwarty tegoroczny test mecz przebiegał w trudnych warunkach atmosferycznych, przy padającym najpierw śniegu, a następnie deszczu co bez wątpienia utrudniało płynną grę. W pierwszej połowie padły dwie bramki. Najpierw na prowadzenie wyszli niechanowianie, kiedy to w 24 minucie po dośrodkowaniu z bocznej strefy, celną główką popisał się wychowanek bydgoskiego klubu Dawid Retlewski. Sześć minut potem pierwszy celny strzał w kierunku bramki Pelikana oddali bydgoszczanie i piłka wpadła do siatki. Ładnym uderzeniem sprzed pola karnego popisał się Damian Rysiewski i testowany w naszej bramce golkiper zmuszony był wyjmować futbolówkę z siatki.  W ten sposób remisem 1:1 zakończyła się pierwsza odsłona.

W drugiej połowie obejrzeliśmy tylko jedno trafienie. W 77 minucie Tomasz Bzdęga strzałem po ziemi wyprowadził podopiecznych Sławomira Majaka na prowadzenie. W końcówce Pelikan miał jeszcze kilka bardzo dogodnych okazji podbramkowych, ale żadnej nie wykorzystał i spotkanie zakończyło się wygraną gości 2:1.

W najbliższą sobotę o godzinie 12.00, na boisku w Grodzisku Wielkopolskim, kolejnym rywalem naszego zespołu będzie trzecioligowy KS Polkowice.

Bramki: Dawid Retlewski (24), Tomasz Bzdęga (77) – dla Pelikana, Damian Rysiewski (30) – dla Chemika

Sędziowali: Dariusz Drozd, Bartosz Kaszyński, Bartosz Kowalczyk (Bydgoszcz)

„Pelikan”: Testowany – Damian Garstka (55 Dominik Drzewiecki), Michał Steinke (46 Daniel Ciach), Taras Maksymiv, Bartosz Ciarkowski (60 Hubert Oczkowski) – Mateusz Kaczor, Dawid Radomski (46 Jacek Figaszewski), Jakub Budzyń (60 Tomasz Bzdęga), Dawid Przybyszewski (60 Mateusz Roszak , 70 Jacek Nowak), Krzysztof Wolkiewicz (46 Adrian Buszta) – Dawid Retlewski (60 Łukasz Zagdański)

"Chemik": Paweł Laskowski (30' Maciej Kowalski (60' Mariusz Tatera)) - Robert Frasz (55' zawodnik testowany I), Adrian Raszka (46' zawodnik testowany III), Bartosz Rudziński (46' Michał Marczyński), zawodnik testowany I (30' Maciej Jarzembowski) - Szymon Maziarz (70' Patryk Nowak), Damian Rysiewski (65' Bartosz Rudziński) - zawodnik testowany II (46' Krzysztof Szawarniak), Paweł Olszewski (46' zawodnik testowany IV), Patryk Nowak (46' PatrykWojciechowski) - Robert Kawałek (50' zawodnik testowany V)