Sparing: Czarni Czerniejewo - Pelikan Niechanowo 1:5 (1:2)

2016-03-17

W spotkaniu kontrolnym rozegranym w środę 16 na boisku w Czerniejewie piłkarze Pelikana Niechanowo pokonali A-klasowych Czarnych 5:1.

Środowe spotkanie poświęcone było głównie temu, aby dać szansę zaprezentowania się potencjalnym dublerom w niechanowskiej ekipie. Trzeba przyznać, że pierwsza odsłona wyglądała „tak sobie”, a padły w niej trzy bramki. W 17 minucie Dawid Retlewski strzałem głową zdobył pierwszego gola, a pięć minut potem Dawid Radomski podwyższył prowadzenie zielono-czarnych na 2:0. W 28 minucie szybka kontra gospodarzy zakończyła się bramką, której autorem był Bartosz Kozioł. W kolejnych minutach niechanowianie mieli optyczną przewagę i stworzyli sobie kilka okazji pod bramką Bartosza Jaworskiego, jednak piłka ani razu nie wpadła do siatki.

W drugiej odsłonie nadal przeważali goście, ale przez długi czas brakowało w polu karnym Czarnych klarownych okazji bramkowych. W 76 minucie, po ładnej akcji, trzeciego gola dla Pelikana zdobył Jacek Figaszewski. W 82 minucie na 4:1 prowadzenie zielono-czarnych podwyższył Marcin Trojanowski, a wynik tego test meczu na 5:1 ustalił dwie minuty potem Łukasz Zagdański.

Ostatecznie sparing zakończył się wynikiem 5:1 dla trzecioligowca z Niechanowa, a pojedynek można uznać za wartościowy sprawdzian odbyty w przyzwoitych warunkach boiskowych. Sztab szkoleniowy Pelikana nie mógł skorzystać dzisiaj z usług Damiana Zamiara (grypa), Damiana Lenkiewicza (obolałe żebra), Michała Steinke (kolano) i Jacka Nowaka (szkoła).

Bramki: Dawid Retlewski (17), Dawid Radomski (22), Jacek Figaszewski (76), Marcin Trojanowski (82), Łukasz Zagdański (84) – dla Pelikana, Bartosz kozioł (28) – dla Czarnych

Sędziował: Wojciech Brenk (Gniezno)

Czarni Czerniejewo: Bartosz Jaworski, Dawid Maćkowiak (60'Damian Pankowski), Mateusz Kuliński, Mateusz Jaworski, Bartosz Kozioł (60'Hubert Talarczyk), Bartosz Kubalewski (70')Testowany1), Patryk Malinger (60'Patryk Siwka), Patryk Buczkowski, Alan Tomaszewski,  Dominik Jabkiewicz (60' Zbigniew Stuczyński), Zbigniew Kościański (85'Marek Paluszak)

„Pelikan”: Patryk Łagodziński – Dominik Drzewiecki (55 Krzysztof Wolkiewicz), Daniel Ciach (46 Taras Maksymiv), Tomasz Bzdęga (46 Jędrzej Adamski), Damian Garstka (55 Bartosz Ciarkowski) – Hubert Oczkowski, Dawid Radomski, Przemysław Otuszewski (55 Jacek Figaszewski), Dawid Przybyszewski (55 Mateusz Roszak), Adrian Buszta (55 Marcin Trojanowski) – Dawid Retlewski (55 Łukasz Zagdański)

Teraz oba zespoły rozegrają kolejne mecz Czarni Czerniejewo mecz kontrolny a Pelikan Niechanowo spotkanie mistrzowskie. Zespół z Czerniejewa w niedzielę o 14.00 w ostatnim sparingu te zimy w Gnieźnie zmierzy się z rezerwami Victorii Września. Zaś Pelikan Niechanowo, w ramach rozgrywek wiosennych w III lidze na swoim trenie zainauguruje rundę rewanżową podejmując o godz 15.00 zespół Sokół Kleczew.