Sparing: Fara Pelikan Żydowo - Pelikan Niechanowo 1:4 (0:2)

2016-04-13

Zwycięstwem 4:1 piłkarzy Pelikana Niechanowo zakończył się środowy sparing z Farą Pelikan Żydowo.

Dwudziestu zawodników sprawdził w Żydowie trener Sławomir Majak. Zabrakło jedynie chorego Dawida Retlewskiego oraz kontuzjowanego Tarasa Maksymiva. W pierwszej połowie trzecioligowiec dominował zdecydowanie i zdobył w tym fragmencie dwie bramki. W 17 minucie do siatki naszego B-klasowego rywala trafił Dawid Przybyszewski, a siedem minut potem to samo uczynił Adrian Buszta. W tej odsłonie goście jeszcze dwukrotnie powinni trafić do siatki, ale piłka po uderzeniu Przybyszewskiego trafiła w słupek, a Michał Steinke nie trafił do pustej bramki z najbliższej odległości.

Druga połowa w wykonaniu zielono-czarnych wyglądała gorzej i coraz częściej do sytuacji bramkowych dochodzili podopieczni Bogdana Kozłowskiego. W 65 minucie prowadzenie niechanowian na 3:0 podwyższył Damian Lenkiewicz, ale w odpowiedzi ładnego gola dla Fary Pelikan strzelił Przemysław Gronek. Potem jeszcze miejscowi raz trafili w słupek i raz w poprzeczkę, a w samej końcówce wynik na 4:1 dla gości ustalił Damian Garstka.

Bramki: Dawid Przybyszewski (17), Adrian Buszta (24), Damian Lenkiewicz (65), Damian Garstka (86) – dla Pelikana, Przemysław Gronek (76) – dla Fary Pelikan

„Pelikan”: Damian Zamiar – Hubert Oczkowski (46 Marcin Trojanowski), Michał Steinke (46 Tomasz Bzdęga), Daniel Ciach (46 Jacek Nowak), Bartosz Ciarkowski (46 Damian Garstka) – Dominik Drzewiecki, Dawid Radomski (46 Jacek Figaszewski), Mateusz Roszak (46 Przemysław Otuszewski), Dawid Przybyszewski (46 Damian Lenkiewicz), Adrian Buszta (55 Jędrzej Adamski) – Łukasz Zagdański (46 Krzysztof Wolkiewicz)