Sparing: Formacja Port 2000 Mostki - Pelikan Niechanowo 0:2...

2016-02-14

Piłkarze Pelikana Niechanowo wygrali sobotnie spotkanie sparingowe z trzecioligową Formacją Port 2000 Mostki 2:0 i tym samym odnieśli pierwsze w tym roku zwycięstwo.

Pierwsze dwa tegoroczne sparingi trener Sławomir Majak potraktował mocno szkoleniowo wyraźnie „mieszając” w składzie. W potyczce z Formacją było już zdecydowanie inaczej i eksperymentów już tak wiele nie było. Pierwsza połowa była dobrym widowiskiem toczonym w dość szybkim tempie. Po kwadransie na prowadzenie wyszli niechanowianie, którzy po krótko rozegranym rzucie wolnym zdobyli gola. Jego autorem był Krzysztof Wolkiewicz, który strzałem z linii pola karnego pokonał Daniela Tomczaka. W 28 minucie Pelikana od straty wyrównującego gola uratował słupek, a trzy minuty później dobra interwencja Damiana Zamiara. W 36 minucie przed szansą zdobycia bramki dla zielono-czarnych stanął ponownie Krzysztof Wolkiewicz, ale jego strzał z bliska przeszedł tuż obok słupka.

W drugiej odsłonie znaczną przewagę uzyskał nasz zespół i w dwóch przypadkach graczom Pelikana zabrakło precyzji w wykończeniu doskonałych okazji pod bramką Formacji. W 66 minucie z pięciu metrów spudłował Dawid Retlewski, a pięć minut przed końcem w bardzo podobnych okolicznościach Hubert Oczkowski, który przestrzelił nad bramką. W międzyczasie tj. w 75 minucie bardzo ładnym uderzeniem sprzed pola karnego zespołu z Mostków popisał się Jakub Budzyń i piłka zatrzymała się w siatce.

Ostatecznie spotkanie rozegrane na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Grodzisku Wielkopolskim zakończył się zasłużonym zwycięstwem Pelikana 2:0. Warto odnotować, że w naszej drużynie zadebiutował Damian Lenkiewicz, ale zabrakło Patryka Łagodzińskiego, który mimo wcześniejszych zapowiedzi najprawdopodobniej jednak nie zostanie nowym graczem beniaminka z Niechanowa. Poza tym sztab szkoleniowy nie mógł skorzystać dzisiaj z usług Marcina Trojanowskiego, Przemysława Otuszewskiego i Dawida Radomskiego.

W najbliższym tygodniu Pelikan rozegra kolejne dwa kolejne test mecze. W środę w Bydgoszczy z Chemikiem, a w sobotę w Grodzisku Wlkp. z KS-em Polkowice.

Bramki: Krzysztof Wolkiewicz (15), Jakub Budzyń (75) – dla Pelikana

Sędziowali: Szymon Lizak, Łukasz Araszkiewicz, Damian Jankowski (Poznań)

„Pelikan”: Damian Zamiar – Damian Garstka (46 Dominik Drzewiecki), Daniel Ciach (60 Taras Maksymiv), Michał Steinke, Bartosz Ciarkowski (46 Hubert Oczkowski) – Damian Lenkiewicz (60 Adrian Buszta), Jacek Figaszewski (46 Jakub Budzyń), Mateusz Roszak (80 Jacek Nowak), Tomasz Bzdęga (60 Dawid Przybyszewski), Krzysztof Wolkiewicz (70 Mateusz Kaczor) – Łukasz Zagdański (46 Dawid Retlewski)