Sparing: Górnik Konin - Pelikan Niechanowo 0:3 (0:1)

2016-03-05

Pozytywnie wypadł generalny sprawdzian formy niechanowskiego Pelikana przed inauguracją rundy wiosennej III ligi. Podopieczni Sławomira Majaka zdominowali w sobotę 5 marca lidera IV ligi Górnika Konin i zasłużenie wygrali 3:0.

Sobotni sparing odbywał się na naturalnym boisku w Koninie, które gabarytami bardzo przypomina wąskie boisko w Warlubiu. Niepokonany w tym roku czwartoligowiec próbował stawiać zielono-czarnym zacięty opór, ale na niewiele się to zdało.

Od pierwszego gwizdka arbitra, Pelikan uzyskał dużą przewagę i co rusz atakował bramkę podopiecznych Damiana Augustyniaka.  Już kilkadziesiąt sekund po rozpoczęciu gry nasz zespół miał bardzo klarowną okazję bramkową, ale skończyło się na strachu w szeregach gospodarzy. W 3 minucie tuż przed "świątynią” gospodarzy znalazł się Łukasz Zagdański, który jednak strzelił wprost bramkarzowi w nogi. Trzy minuty potem stuprocentową okazję do zdobycia gola miał z kolei Damian Lenkiewicz, jednak będąc sam przed golkiperem uderzył wysoko nad poprzeczką. W 13 minucie po akcji Bartosza Ciarkowskiego i Damiana Lenkiewicza, ten drugi próbował zagrać piłkę przed bramkę Górnika, ale ręką zatrzymał ją we własnym polu karnym jeden z konińskich defensorów. Arbiter podyktował więc rzut karny, który jednak zmarnował Tomasz Bzdęga. Strzał gracza Pelikana odbił na słupek Dawid Kołodziejczak, a dobitkę zablokowali defensorzy Górnika. W 18 minucie przewaga Pelikana przyniosła pierwszego gola. Po centrze Mateusza Roszaka z prawej strony boiska, najpierw piłka spadła pod nogi Marcina Trojanowskiego, a następnie trafiła do Łukasza Zagdańskiego, który uderzeniem po ziemi wyprowadził podopiecznych Sławomira Majaka na prowadzenie. W kolejnych fragmentach niechanowianie nadal przeważali, ale kolejne dogodne okazję miały miejsce dopiero w ostatnich minutach pierwszej części. Najpierw w 40 minucie strzał niemal do pustej bramki Łukasza Zagdańskiego zablokowali defensorzy, a trzy minuty potem w sytuacji sam na sam z bramkarzem obok bramki przestrzelił Marcin Trojanowski. Tak więc do przerwy mieliśmy wynik 1:0 dla gości z Niechanowa.

Po przerwie obraz gry niewiele się zmienił, a stroną dyktująca warunki na murawie nadal byli zielono-czarni. W 53 minucie Mateusz Roszak popisał się ładnym strzałem przy słupku i Pelikan objął prowadzenie 2:0. Potem nastąpiło w naszym zespole kilkanaście minut rozluźnienia i to Górnik mógł zdobyć bramkę. W 56 minucie ładnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Krystian Robak, ale skuteczną interwencją utracie gola zapobiegł Damian Zamiar. W 64 minucie koninianie mieli najlepszą sytuację do zdobycia bramki, jednak Łukasz Pietrzak wbiegając w pole karne uderzył tuż nad spojeniem słupka z poprzeczką bramki Pelikana. W 74 minucie bardzo ładna akcja gości zakończona została golem na 3:0. Tym razem Dawid Radomski obsłużył Damiana Lenkiewicza, a ten po wymanewrowaniu defensorów i bramkarza Górnika zdobył swojego pierwszego gola w barwach trzecioligowego beniaminka z Niechanowa. W ostatnich minutach jeszcze jedną okazję miał Dawid Retlewski, jednak nie zdołał pokonać golkipera Górnika i mecz zakończył się wygraną Pelikana 3:0.

To był już ostatni sprawdzian formy dla zielono-czarnych przed czekającą nas za tydzień inauguracją ligowej wiosny. Podopiecznych Sławomira Majaka czeka wówczas wyjazdowa potyczka w Warlubiu z bardzo groźnym Startem, który w generalnym sprawdzianie formy rozgromił czwartoligową Gedanię Gdańsk 4:0.

Fotorelacja z meczu dostępna jest pod poniższym linkiem:

Bramki: Łukasz Zagdański (18), Mateusz Roszak (53), Damian Lenkiewicz (74) – dla Pelikana

„Pelikan”: Patryk Łagodziński (46 Damian Zamiar) – Taras Maksymiv (63 Hubert Oczkowski), Michał Steinke, Daniel Ciach, Bartosz Ciarkowski (87 Damian Garstka) – Marcin Trojanowski (57 Krzysztof Wolkiewicz), Jacek Figaszewski (46 Dawid Radomski), Mateusz Roszak (71 Dawid Przybyszewski), Tomasz Bzdęga (85 Jakub Budzyń), Damian Lenkiewicz (84 Adrian Buszta) – Łukasz Zagdański (73 Dawid Retlewski)

"Górnik": Dawid Kołodziejczak (46' Łukasz Jaskólski) - Kamil Krzyżanowski (57' Łukasz Frydrych), Szymon Ćwiek (46' Maciej Rojewski), Dawid Śnieg, Mateusz Majewski, Mateusz Augustyniak, Krystian Robak, Bartosz Modelski (62' Maciej Adamczewski), Bartosz Maślak (46' Łukasz Pietrzak), Bartosz Kowalski (57' Jarosław Chrzanowski), Paweł Błaszczak (62' Krzysztof Słowiński)