Sparing: LKS Ślesin - Pelikan Niechanowo 3:0 (1:0)

2016-02-27

Kompletną klapą zakończył się pierwszy sobotni sparing w wykonaniu niechanowskiego Pelikana. Zespół składający się z zawodników rezerwowych przegrał w sobotnie przedpołudnie 27 lutego wyraźnie z LKS-em Ślesin 0:3.

Spotkanie rozgrywane było na boisku w Orchowie, gdzie warunki może nie powalały na kolana, ale tragedii nie było. Najważniejsze, że niechanowianie mogli zapoznać się po raz pierwszy w tym roku z naturalnym terenem. Pierwsze dwadzieścia minut wyglądały w wykonaniu podopiecznych Sławomira Majaka jeszcze w miarę przyzwoicie. Jednak im dalej w las, było coraz gorzej. Pierwszy gol padł w 23 minucie, kiedy to po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i przegłówkowaniu piłki na długi słupek obrońcy Pelikana „zgubili” krycie a Dawid Jarka z najbliższej odległości zdobył gola. Jednobramkowym prowadzeniem ślesinian zakończyła się pierwsza połowa tego pojedynku.

W drugiej poczynania zielono-czarnych nie były lepsze i czwartoligowiec zdobył dwie kolejne bramki. Najpierw w 65 minucie po bardzo ładnym strzale sprzed pola karnego autorstwa Damiana Markiewicza, a następnie w 78 minucie z rzutu karnego, po tym jak we własnym polu karnym Michała Golińskiego faulował Damian Garstka. Ostatecznie pierwszy sobotni mecz kontrolny zakończył się wysokim zwycięstwem LKS-u Ślesin i jest to pierwsza przegrana Pelikana w tegorocznym okresie przygotowawczym.

Jedynym pozytywnym akcentem tego spotkania był debiut w drużynie seniorskiej wychowanka naszego klubu niespełna szesnastoletniego Jędrzeja Adamskiego.

Bramki:  Dawid Jarka (23), Damian Markiewicz 2x  (65, 78 z karnego) – dla LKS-u

„Pelikan”: Patryk Łagodziński – Jacek Nowak, Hubert Oczkowski, Damian Garstka, Mateusz Kaczor – Adrian Buszta, Dawid Radomski, Dawid Przybyszewski (60 Jędrzej Adamski), Jakub Budzyń, Damian Lenkiewicz – Dawid Retlewski