Sparing – Mieszko Gniezno do zera pokonuje Piasta Kołodziejewo

2021-01-23

Drugie spotkanie kontrolne tej zimy w ramach przygotowań do rundy wiosennej III ligi grupy 2 sezonu 2020/2021 mają za sobą piłkarze seniorów Mieszka Gniezno.

Po ubiegłotygodniowej porażce biało-niebieskich, kiedy to na własnym trenie ulegli drużynie Unii Janikowo w stosunku 3:1, rywalizującej w tej samej grupie  rozgrywkowej co gnieźnianie. W sobotę 23 stycznia, kolejnym rywalem spółki trenerskiej Przemysław Urbaniak i Tomasz Zakrzewski była ekipa Piasta Kołodziejewo, przygotowująca się do wiosennych zmagań ligowych w klasie okręgowej grupy kujawsko-pomorskiej. Spotkanie, które odbyło się na płycie pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią trawiastą w Gnieźnie, zakończyło się po bardzo dobrej grze młodego zespołu z grodu Lech ich zwycięstwem 4:0.

Jeśli chodzi o przebieg meczu a zwłaszcza pierwszej połowy, która była dość wyrównanym pojedynkiem piłkarskim w wykonaniu obu drużyn. To pierwsi gola, który został zdobyty jednak z pozycji spalonej zdobyli gracze z Kołodziejewa a było to w 8 minucie. Odpowiedź gnieźnian na tą sytuację przyjezdnych była wręcz natychmiastowa. W 10 minucie na bramkę przyjezdnych zdecydował się na strzał oddać z dystansu Miłosz Brylewski. Jednak przy tej sytuacji na posterunku był golkiper Piasta Kołodziejewo, broniąc strzał Brylewskiego.  Cztery minuty później gnieźnianie, cieszyli się z zdobytego gola jednaj nie do końca. Na bramkę rywala strzał z bliskiej odległości oddał Filip Fiborek. Golkiper Piasta uderzoną piłkę przez Fiborka wybronił lecz przy dobitce Jakuba Hoffmana był już bez radny. Wprawdzie piłka zatrzepotała w siatce Piasta Kołodziejewo, lecz gol nie została uznany gdyż w trakcie oddawania strzału Hoffman znajdował się na pozycji spalonej. To co nie udało się Hoffmanowi wcześniej udało się w 22 minucie Nikodemowi Szocińskiemu. Po szybkiej akcji całej drużyny i zagraniu piłki przez Jakuba Hoffmana strzałem z 3 metra Szociński wpakował futbolówkę do bramki swojego rywala. W tym momencie zespół Mieszka Gniezno objął prowadzenie w meczu 1:0.  Gnieźnianie idąc za przysłowiowym ciosem jeszcze przed przerwą podwyższyli swoje prowadzenie do 2:0. W 22 minucie po zagraniu piłki z środka pola na prawą część boiska przez Dawida Piskułę, który najprawdopodobniej wzmocni skład pierwszej drużyny Mieszka Gniezno, przenosząc się do grodu Lecha na wiosnę z Górnika Konin. Piłkę przejął Filip Fiborek, który jeszcze kilka metrów podciągnął ja po pole karne gości by następnie strzałem z 16 metra celnie ulokować ją w przeciwległym rogu bramki Piasta Kołodziejewo. Co do gry rywali Mieszka Gniezno, to w pierwszej odsłonie sobotniego meczu kontrolnego starali się zagrozić bramce biało-niebieskich strzeżonej przez Jakuba Woźniaka, lecz nic z tego nie wynikało. Tym samym pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem zespołu Mieszka Gniezno w stosunku 2:0.

Po zmianie stron od początku drugiej połowy podopieczni Przemysława Urbanika i Tomasza Zakrzewskiego, narzucili swojemu rywalowi swój styl gry kontrolując zdecydowanie przebieg wydarzeń na gnieźnieńskim boisku. Taka zdecydowana postawa młodych piłkarzy z grodu Lecha w drugiej części meczu zaowocowała w 55 minucie podwyższeniem prowadzenia na 3:0. Przepięknym uderzeniem piłki z 28 metra popisał się w ekipie gnieźnieńskiej Dawid Piskuła, po którym futbolówka wylądował w lewym narożniku bramki Piasta Kołodziejewo. Nie upłynęło kolejne pięć minut a Mieszko Gniezno, zdobyło swoja czwartą bramkę prowadząc z swoim rywalem 4:0. Gola na swoim koncie zapisał Nikodem Matuszak, który po podaniu od Mieszka Sawickiego piłkę w bramce swojego rywala umieścił w samym jej okienku strzałem z 18 metra zdejmując golkiperowi Piasta Kołodziejewo przysłowiową ,,pajęczynkę”. Jak się później okazało była to ostatnia bramka zdobyta przez oba zespoły w sobotnim meczu gdyż rywale Mieszka Gniezno, w drugiej części nie stworzyli sobie stuprocentowych sytuacji strzeleckich. Tym samy spotkanie zakończyło się zdecydowaną wygraną seniorów Mieszka Gniezno w stosunku 4:0.