Sparing nr 1: Górnik Konin – Mieszko Gniezno 1:1 (0:0)

2017-07-15

Podopieczni Mariusza Bekasa mają za sobą pierwszy letni mecz kontrolny. Gnieźnianie w sobotę 8 lip[ca zremisowali w Koninie z trzecioligowym Górnikiem 1:1.

W pierwszej połowie sobotniego meczu inicjatywa należała do beniaminka IV ligi. Goście przez większą część gry regulowali poczynaniami boiskowymi i częściej od trzecioligowca zagrażali bramce rywala. W tej odsłonie gnieźnianie mieli dwie doskonałe sytuacje do zdobycia bramki. Najpierw w 15 minucie Krzysztof Wolkiewicz znalazł się sam przed bramkarzem Górnika, ale jego uderzenie w bardzo dobrym stylu obronił Dawid Kołodziejczak. Z kolei w 37 minucie strzał Marcina Trojanowskiego zatrzymał się na słupku bramki koninian. Gospodarz najlepsza sytuację do zdobycia bramki mieli w 40 minucie kiedy to Kamil Zieliński znalazł się sam przed Wiktorem Beśką, ale strzał testowanego w Górniku gracza Unii Solec Kujawski pewnie wyłapał młody golkiper Mieszka. Na przerwę obie drużyny schodziły z rezultatem bezbramkowym.

Druga połowa to już przewaga podopiecznych Czesława Owczarka. Gospodarze „dusili” gnieźnian często, ale gola zdobyli przyjezdni. W 57 minucie faulowany w polu karnym Górnika był Marcin Trojanowski i arbiter podyktował rzut karny. Pewnym egzekutorem jedenastki był Adam Konieczny, dla którego był to pierwszy gol po bardzo długiej przerwie. W 81 minucie arbiter „wciągnął” w pole karne zagranie ręką Marcina Trojanowskiego i po raz drugi podyktował rzut karny. Tym razem gola wyrównującego zapisał na swoim koncie Krystian Sobieraj i pojedynek zakończył się remisem 1:1.

Niestety, nie obyło się w drużynie Mieszka Gniezno bez strat. Skutkiem ostrej walki są urazy Dawida Urbaniaka (kolano), Gracjana Goździka (staw skokowy) i Roberta Peplińskiego. Do tego tercetu jeszcze przed sobotnim sparingiem w Koninie dołączył Paweł Siwka (problemy z mięśniem brzuchatym łydki).

Już we wtorek 18 lipca mieszkowców czeka drugi letni sprawdzian. Biało-niebiescy tego dnia zmierza się w Kleczewie z Sokołem, a początek tego spotkania zaplanowano na godzinę 18.00.

Bramki: Adam Konieczny (57 z karnego) – dla Mieszka, Krystian Sobieraj (81 z karnego) – dla Górnika

„Mieszko”: Wiktor Beśka (46 Paweł Beser) – Dawid Urbaniak (15 Filip Kruczyński), Adrian Bartkowiak, Michał Steinke (46 Damian Gartska), Miłosz Brylewski – Marcin Tomaszewski (46 Robert Pepliński), Dawid Radomski (46 Patryk Jarzyński), Tomasz Bzdęga (46 Gracjan Goździk, 64 Dawid Radomski), Damian Pawlak (46 Tomasz Kaźmierczak), Krzysztof Wolkiewicz (46 Adam Konieczny) – Marcin Trojanowski