Sparing nr 2: "Pelikan" Niechanowo - "Polonia" Środa Wlkp. 6:4 (2:1)

2015-01-31

Ostre strzelanie urządziły sobie w sobotnim sparingu 31 stycznia jedenastki niechanowskiego Pelikana i Polonii Środa Wlkp. W meczu rozegranym w Gnieźnie czwartoligowiec pewnie pokonał trzecioligowca 6:4.

Początek sobotniej gry kontrolnej należał do średzian, którzy szybko narzucili swój styl gry i uzyskali optyczną przewagę. Jej efektem był gol zdobyty przez Łukasza Przybyłka w 13 minucie. Minutę później wyśmienitą okazję do błyskawicznej odpowiedzi mieli niechanowianie. W stuprocentowej sytuacji znalazł się Łukasz Zagdański, który minął w polu karnym jednego z defensorów Polonii i mając przed sobą tylko Adriana Lisa, zamiast podawać do stojącego przed pustą bramką Tomasza Bzdęgi, zdecydował się na strzał który w bardzo dobrym stylu obronił golkiper rywali. W 16 minucie przed szansą wyrównania stanął z kolei Hubert Oczkowski. Pomocnik zielono-czarnych znalazł się sam przed Lisem ale jego uderzenie przeszło minimalnie obok słupka. Dziewięć minut później stuprocentową okazję stworzyli także podopieczni Mariusza Bekasa, jednak Krystian Pawlak stojąc oko w oko z Damianem Zamiarem fatalnie przestrzelił obok naszej bramki. W 28 minucie, w polu karnym średzian Adrian Lis sfaulował Tomasza Bzdęgę i arbiter podyktował rzut karny. Jego pewnym egzekutorem okazał się Damian Pawlak i zrobiło się 1:1. W kolejnych minutach pierwszej części inicjatywę przejęli czwartoligowcy, ale dopiero w 45 minucie zdołali przełożyć ją na drugą bramkę. Po akcji i dośrodkowaniu Przemysława Otuszewskiego celną główką popisał się Łukasz Zagdański ustalając tym samym wynik pierwszej części na 2:1 dla niechanowian.

Na początku drugiej odsłony nadal przeważał Pelikan, a w 50 minucie przed szansą stanął Adrian Owczarek, który w dogodnych okolicznościach posłał futbolówkę nad poprzeczką. Siedem minut potem okazję mieli z kolei średzianie, jednak uderzenie Jakuba Solarka z linii pola karnego w dobrym stylu obronił Damian Zamiar. W 61 minucie swojego debiutanckiego gola w barwach naszej drużyny zdobył Jakub Budzyń. Grający w tym meczu na nietypowej dla siebie pozycji lewego obrońcy zawodnik, krótko rozegrał rzut rożny z Damianem Pawlakiem i pięknym uderzeniem sprzed pola karnego zaskoczył testowanego w bramce Polonii golkipera. W 67 minucie Adrian Owczarek precyzyjnie obsłużył wbiegającego w pole karne rywali Filipa Kruczyńskiego, który w pojedynku sam na sam z bramkarzem nie dał mu szans na skuteczną interwencję. W 69 minucie arbiter po raz drugi tego dnia wskazał na "wapno" przyznając jedenastkę tym razem graczom ze Środy Wielkopolskiej. Pewnym egzekutorem rzutu karnego był Krzysztof Bartoszak i zrobiło się 4:2. Na kolejnego gola czekaliśmy do 74 minuty kiedy to trójkowa akcja Smuk - Owczarek - Kaczor zakończyła się celnym uderzeniem tego ostatniego. Przy trzybramkowym prowadzeniu Pelikana, w kolejnych minutach w szeregi naszego zespołu wkradła się wyraźna nonszalancja, której efektem były szkolne błędy popełnione w niechanowskiej defensywie. Z kolei efektem tych błędów były dwa gole zdobyte przez średzian w odstępie zaledwie trzech minut. Najpierw w 77 minucie do naszej bramki trafił Igor Jurga, a w 79 na listę strzelców wpisał się Jakub Solarek. Ten sam zawodnik mógł doprowadzić do wyrównania w 87 minucie ale w dogodnej pozycji przestrzelił nad poprzeczką. Wynik sobotniego spotkania ustalił Adrian Owczarek pieczętując swój udany występ bramką na 6:4, a przy tym trafieniu asystował mu jego partner z ataku Taras Smuk.

Ostatecznie drugi tej zimy mecz kontrolny w wykonaniu podopiecznych Ryszarda Łukasika zakończył się drugą wygraną. Bez wątpienia cieszy wynik podobnie jak i licznymi fragmentami gra jaką obecnie prezentujemy, ale bez wątpienia martwi łatwość z jaką tracimy bramki... W dzisiejszym spotkaniu trener Łukasik nie mógł skorzystać z kontuzjowanych Patryka Borowczaka oraz Stefana Trawińskiego i nie będącego jeszcze do gry Michała Steinke.

Kolejne sparingi niechanowski zespół czekają już na zgrupowaniu w Słubicach, dokąd nasza drużyna wyjeżdża w poniedziałek rano. W tej nadgranicznej miejscowości już w środę zagramy w Formacją Port 2000 Mostki, a następnie w Zielonej Górze z UKP.

Bramki: Damian Pawlak z karnego (28), Łukasz Zagdański (45), Jakub Budzyń (61), Filip Kruczyński (67), Mateusz Kaczor (74), Adrian Owczarek (88) - dla Pelikana, Łukasz Przybyłek (13), Krzysztof Bartoszak z karnego (69), Igor Jurga (77), Jakub Solarek (79) - dla Polonii

Sędziowali: Wojciech Brenk, Maciej Zięba, Filip Hebner (Gniezno)

"Pelikan": Zamiar - Wojciechowski (46 Smuk), Bartkowiak, Maksymiv (60 Chopcia), Ciarkowski (46 Budzyń) - Oczkowski (46 Kruczyński), Otuszewski, Roszak, Bzdęga, Pawlak (60 Kaczor) - Zagdański (46 Owczarek)

"Polonia": (I połowa) Lis - P.Przybyłek, Barabasz, Pluciński, Chąpiński - Jurga, testowany 1, Ł.Przybyłek, A.Olczyk, Stańczyk - Pawlak, (II połowa) testowany 2 - P.Przybyłek, Filipiak, Barabasz, Błaszak - Falgier, testowany 1 (60 Jurga), Lisek, Solarek, K.Olczyk - Bartoszak (71 Ł.Przybyłek)