SPARING NR 2: SOKÓŁ KLECZEW – MIESZKO GNIEZNO 1:1 (0:1)

2017-07-18

Trzecioligowy Sokół Kleczew był kolejnym sparingpartnerem czwartoligowego Mieszka Gniezno. Wtorkowe spotkanie było dobrym i stojącym na niezłym poziomie widowiskiem. Podopieczni Mariusza Bekasa drugi raz tego lata zremisowali 1:1.

Pojedynek bardzo dobrze rozpoczęli gnieźnianie, którzy już w 6 minucie wyszli na prowadzenie. Z rzutu rożnego dośrodkował Filip Kruczyński, jednak jego pierwsza centra została odbita przez jednego z graczy Sokoła. Na szczęście futbolówka wróciła do młodego pomocnika Mieszka, a ten tym razem precyzyjnie obsłużył Michała Steinke, który uderzeniem głową pokonał Adriana Szadego. W kolejnych fragmentach mecz miał wyrównany przebieg. Jedną okazję stworzyli sobie gospodarze, ale bardzo udaną interwencją popisał się Wiktor Beśka. Na przerwę obie jedenastki schodziły z wynikiem 1:0 dla gości z Gniezna.

W drugiej odsłonie, w zespole Mieszka Gniezno, pojawiło się wielu młodych zawodników i to spowodowało, że inicjatywę przejęli gracze trzecioligowca. Choć trzeba przyznać, że młodzież gnieźnieńska dzielnie stawiała opór doświadczonej ekipie Sokoła. W początkowej fazie drugiej odsłony gospodarze mieli dwie dogodne sytuacje bramkowe, na szczęście na posterunku był Paweł Beser, który zapobiegł utracie goli. W 75 minucie Michał Steinke faulował w polu karnym Jana Paczyńskiego i arbiter podyktował jedenastkę, która na gola zamienił Tomasz Kowalczuk. W końcówce okazję do zdobycia zwycięskiego gola miał w naszej drużynie Damian Pawlak, ale jego uderzenie wyłapał Hubert Świtalski.

Ostatecznie wtorkowy pojedynek zakończył się remisem 1:1 i był to drugi identyczny wynik osiągnięty przez mieszkowców w letnim okresie przygotowawczym. Dodajmy, że w spotkaniu tym trener Bekas nie mógł skorzystać z wszystkich swoich zawodników. Z powodu kontuzji nie zagrali Gracjan Goździk, Robert Pepliński, Dawid Urbaniak oraz Marcin Trojanowski.

W najbliższą niedzielę 23 lipca biało-niebieskich czeka trzeci test mecz. Tym razem w Mogilnie zespół Mieszka zagra z kolejnym trzecioligowcem Pogonią II Szczecin.

Bramki: Michał Steinke (6) – dla Mieszka, Tomasz Kowalczuk (75 z karnego) – dla Sokoła

„Mieszko”: Wiktor Beśka (46 Paweł Beser) – Miłosz Brylewski (65 Tomasz Bzdęga), Adrian Bartkowiak, Michał Steinke, Marcin Tomaszewski (46 Damian Garstka) – Filip Kruczyński (46 Paweł Siwka), Dawid Radomski (46 Tobiasz Garstka), Tomasz Bzdęga (46 Adam Niedzielski), Damian Pawlak, Krzysztof Wolkiewicz (65 Marcin Tomaszewski) – Adam Konieczny (46 Tomasz Kaźmierczak