Sparing nr 4: Pelikan Niechanowo- Sokół Mieścisko 5:0

2017-08-05

W czwartym sparingu podczas letnich przygotowań do sezonu, w sobotę 5 sierpnia Pelikan na własnym boisku podejmował Sokół Mieścisko.

Zielono - czarni dość łatwo rozgromili reprezentanta pilskiej A-klasy 5:0, a skutecznością błysną w końcu "niezniszczalny" Zbyszek Kościański, zdobywca czterech bramek. Mecz od samego początku toczony był pod dyktando gospodarzy, którzy bardzo dobrze operowali piłką w środkowej strefie boiska. Na prowadzenie Pelikan wyszedł w 17 minucie, kiedy kierunek lotu piłki plecami zmienił Zbyszek Kościański i piłka myląc golkipera przyjezdnych wpadła do siatki. Pięć minut później Kościański podwyższył na 2:0 w sytuacji "oko w oko" z bramkarzem, a prostopadłym podaniem błysnął Przemek Wiśniewski. W 29 minucie było już 3:0, a na listę strzelców wpisał się ponownie Kościański kompletując hat-tricka. Po kolejnych pięciu minutach Pelikan podwyższył prowadzenie po efektownym strzale z dystansu w okienko Jakuba Januchowskiego. Przed przerwą sytuację sam na sam miał jeszcze Zbyszek Kościański, niestety tym razem górą był bramkarz Sokoła.

Po przerwie gra była już mniej intensywna, a wpływ na to miał za pewne spory upał. Pelikan jednak nie odpuszczał i w 56 minucie po akcji Macieja Białasa swoją czwartą bramkę ustrzelił Zbigniew Kościański, wyprowadzając Pelikana na pięciobramkowe prowadzenie. Goście próbowali się odgryźć po stałych fragmentach gry, lecz dobrze dysponowani byli nasi golkiperzy. Mecz zakończył się wynikiem 5:0 dla zielono - czarnych i śmiało można uznać, iż cały zespół zasłużył na pochwałę. Szczególnie blok defensywny na czele z Hubertem Świątnickim i Patrykiem Stachowiakiem zagrał bardzo solidne zawody.

Skład Pelikana: Testowany 1, Stupczyński, Stachowiak, Świątnicki, Białas, Wiśniewski, Testowany 2, Połatyński, Waluszyński, Januchowski, Kościański.
Na zmianę wchodzili: Gawłowski, Testowany 3, Wachowski, Jankowski, Testowany 4,