Sparing – Sparta Szamotuły – Mieszko Gniezno

2021-02-15

We wtorek 16 lutego seniorzy Mieszka Gniezno, w ramach przygotowań do rundy wiosennej III ligi grupy 2 sezonu 2020/2021 rozegrają nieplanowany mecz kontrolny.

Podopieczni Przemysława Urbaniaka i Tomasza Zakrzewskiego, udadzą się do Szamotuł ażeby tam zmierzyć się z tamtejszą Spartą przygotowującą się do zmagań wiosennych w wielkopolskiej V lidze Red Box grupie 1. Będzie to pierwsze spotkanie jakie tej zimy w ramach przygotowań do rundy wiosennej III ligi grupy 2 gnieźnianie rozegrają na wyjeździe gdyż poprzednie sześć odbyły się na domowym boisku ze sztuczną nawierzchnią trawiastą w Gnieźnie.

 


Nie ma co ukrywać że nie będzie to łatwa potyczka biało-niebieskich z piąto ligowcem a to z powodu pewnych braków kadrowych wśród biało-niebieskich. W Szamotułach bowiem trener mieszkowców nie będzie mógł skorzystać aż z trzech podstawowych zawodników. Nadal chorego Jakuba Hoffmanna oraz dwójki kontuzjowanych po wygranym sobotnim meczu z Lipnem Stęszew w stosunku 1:0 – Dawida Urbaniaka, który nabawił się kontuzji barku i jego absencja w wyniku tego zdarzenia potrwa co najmniej 2 tygodnie oraz Filipa Fiborka, który w ferworze walki w sobotnim meczu nabawił się pęknięcia śródstopia prawej nogi w wyniku czego z gry zostanie wyłączony najprawdopodobniej na co najmniej 6 tygodni. Miejmy nadzieje że zmiennicy wymienionych wyżej piłkarzy Mieszka Gniezno, staną na wysokości swoich umiejętności i godnie zastąpią ich na boisku. Czy gnieźnianom uda się odnieść piąte zwycięstwo tej zimy w meczu kontrolnym na dzień dzisiejszy w wyniku ubytków kadrowych coś trudno jest wyrokować. Przypomnijmy iż w dotychczasowych sześciu spotkaniach rozegranych tej zimy biało-niebiescy tylko z placu gry pokonani schodzili zaledwie dwukrotnie w pozostałe mecze kończyli zwycięstwami.  

 


Jeśli chodzi o wtorkowego rywala Mieszka  Gniezno czyli zespół Sparty Szamotuły, to nie jest nam wiadomo czy drużyna ta w ramach przygotowawczych do rundy wiosennej rozegrała jakieś spotkanie kontrolne gdyż do 12 lutego kiedy to zostały zniesione przez rząd RP obostrzenia związane z zakazem rozgrywania meczy przez zespoły amatorskie zespół z Szamotuł mógł tylko trenować. Jak z tego wynika będzie to pierwsze oficjalne spotkanie kontrolne Sparty Szamotuły, od zniesionych obostrzeń związanych z pandemią COVID-19.

 


Początek spotkania wtorkowego w Szamotułach pomiędzy miejscową Spartą a Mieszkiem Gniezno, zaplanowano na godzinę 18.00.

Roman Strugalski/ foto archiwum SportGniezno.pl

 

treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,sparing-sparta-szamotuly-mieszko-gniezno.html