Sparingowa porażka rezerw Mieszka z Formatonem Piast Łubowo

2019-08-07

Pierwszej letniej porażki doznały rezerwy Mieszka Gniezno. We wtorek 6 sierpnia podopieczni Przemysława Otuszewskiego ulegli w Łubowie A-klasowemu Piastowi 0:1.

W pierwszej połowie wtorkowego sparingu nieco więcej z gry mieli gnieźnianie, jednak ani razu nie udało się pokonać bramkarza Piasta.

W drugiej części do głosu doszli łubowianie, którzy zaraz krótko po przerwie mieli dwie sytuacje bramkowe. Na szczęście bardzo dobrze w bramce gnieźnieńskiej spisał się Jakub Woźniak. W 68 minucie Piast zdobył zwycięskiego gola. Pięknym uderzeniem z dystansu popisał się Karol Szwajcowski i piłka zatrzymała się w bramce Mieszka.

Ostatecznie biało-niebiescy doznali pierwszej porażki w okresie letnich przygotowań, teraz przed młodymi mieszkowcami mecz w rozgrywkach Pucharu Polski. W najbliższą niedzielę o godzinie 17.00 rywalem podopiecznych Przemysława Otuszewskiego będzie na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Strumykowej Lechita Kłecko.

Z kolei Formaton Piast Łubowo, ostatni sparing rozegra na wyjeździe z Piastem Kobylnica. A następnie to na co wszyscy czekają - mecze o stawkę czyli wyjazdowa potyczka łubowian z Sokołem Mieścisko w dniu 17-18 sierpnia.

Bramka: Karol Szwajcowski (68) - dla Piasta

"Mieszko": Jakub Woźniak (60 Jakub Stachowiak) - Nikodem Strosin (60 Mikołaj Pluciński), Szymon Klimacki (60 Wojciech Wachowski), Miłosz Walkowiak (60 Jakub Olejniczak), Maksymilian Sikorski (60 Dawid Tymosz), Hubert Walerjańczyk (60 Mateusz Rożek), Kacper Zimmer (60 Gracjan Działak), Krystian Grzeszczak (60 Jan Karski), Dominik Wiśniewski, Maciej Tatarski, Bartosz Goździński (60 Jakub Goździński)