Sparta Janowiec odprawiona z kwitkiem!

2016-02-14

Drugi mecz w ciągu czterech dni w ramach trwającego okresu przygotowawczego do rundy wiosennej w rozgrywkach wielkopolskiej IV ligi grupy północnej sezonu 2015/2016 rozegrali seniorzy Mieszka Gniezno.

Po środowym zwycięstwie drużyny Mieszka Gniezno w stosunku 2:1  nad zespołem Victorii Września, walczącym o punkty w rozgrywkach wielkopolskiej IV ligi grupy południe. Następnym rywalem w meczu kontrolnym podopiecznych Mikołaja Tarczyńskiego, do którego doszło w niedzielę 14 lutego na płycie gnieźnieńskiego boiska ze sztuczna nawierzchnia trawiastą mieszczącym się przy ulicy Strumykowej, była ekipa Sparty Janowiec występująca w rozgrywkach klasy okręgu kujawsko-pomorskiego grupy II. Niedzielne spotkanie zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem zespołu z grodu Lech, który swojemu rywalowi zaaplikował pięć goli nie tracąc przy tym żadnego.

Mieszkowcy na prowadzenie 1:0 z zespołem Sparty Janowiec, mimo dogodnych wcześniejszych okazji strzeleckich do zdobycia gola zmarnowanych między innymi przez Adama Koniecznego oraz Andrzeja Stefańskiego, wyszli dopiero w 20 minucie meczu. Golkipera gości uderzeniem piłki z 4. metra lokując ją po długim rogu pokonał w ekipie Mieszka Gniezno – Mikołaj Zawadka, który wykorzystał egzekwowany rzut wolny przez Andrzeja Stefańskiego. Mimo jeszcze kilku dogodnych sytuacji do podwyższenia prowadzenia przez gnieźnian wynik pierwszej połowy do końca nie uległ zmianie. I Mieszka Gniezno, na przerwę schodziło prowadząc z Spartą Janowiec w stosunku 1:0.

Dopiero w drugiej połowie, która toczyła się pod zdecydowane dyktando gnieźnian podopieczni Mikołaja Tarczyńskiego, zdobyciem czterech kolejnych goli przy starcie żadnego zapewnili sobie zdecydowane zwycięstwo nad drużyną z Janowca. Zaraz po wznowieniu gry w 50 minucie prowadzenie meiszkowców na 2:0 podwyższył Michał Wiśniewski. Pomocnik Mieszka Gniezno wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego egzekwowanego przez Andrzeja Stefańskiego, umieścił piłkę z najbliższej odległości w bramce gości po uderzeniu jej głową. Osiem minut później czyli w 58 minucie gnieźnianie po zdobyciu kolejnego gola prowadzili już z Sparta Janowiec 3:0. Tym razem w zamieszaniu w polu karnym gości piłkę po długim rogu w bramce Janowca ulokował Patryk Kryszak, który wykorzystał podobnie jak wcześniej Wiśniewski dośrodkowanie z egzekwowanego rzutu wolnego przez stałego wykonawcę tego fragmentu gry w zespole gnieźnieńskim Andrzeja Stefańskiego. Gol numer cztery, po którym mieszkowcy prowadzili 4:0 z Spartą Janowiec, został zdobyty w 72 minucie, a autorem tej bramki okazał się w ekipie z ulicy Strumykowej – Andrzej Stefański. Wynik końcowy meczu 5:0 dla Mieszka Gniezno został ustalony w 78 minucie. Na listę strzelców w drużynie biało-niebieskich wpisał się Adam Konieczny, który golkipera gości pokonał w sytuacji sam na sam z nim lokując piłkę w jego bramce z 10 metra.

Mieszko Gniezno – Sparta Janowiec 5:0 (1:0)
Bramki dla Mieszka: Mikołaj Zawadka, Michał Wiśniewski, Patryk Kryszak, Andrzej Stefański, Adam Konieczny

Skład Mieszka Gniezno: Paweł Breser, Robert Pepliński, Wojciech Gasiorowski, Adrian Franczak, Jakub Januchowski, Mikołaj Zawadka, Marcin Nowak, Andrzej Stefański, Karol Karasiewicz, Michał Wiśniewski, Adam Konieczny
Rezerwa: Patryk Szafran, Paweł Siwka, Maciej Białas, Patryk Kryszak, Albert Kowalski

Teraz zespół seniorów Mieszka Gniezno, czeka kolejny tydzień zajęć treningowych, które zakończone zostaną kolejnym meczem kontrolnym. Szóstym rywalem meiszkowców w spotkaniu kontrolnym, do którego dojdzie w sobotę 20 lutego na płycie gnieźnieńskiego boiska ze sztuczną nawierzchnią trawiastą mieszczącym się przy ulicy Strumykowej będzie zespół LKS Ślesin występujący w rozgrywkach wielkopolskiej IV lidze grupie południe. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 14.00.