Sparta Oborniki rozgromiona! III liga już tuż, tuż...

2015-05-24

III liga jest już na wyciągnięcie ręki dla piłkarzy Pelikana Niechanowo!!! W XXVI kolejce zmagań podopieczni Ryszarda Łukasika rozgromili w sobotę 23 maja w Obornikach Wielkopolskich tamtejszą Spartę 5:1 i powiększyli przewagę nad drugim Lubuszaninem Trzcianka do sześciu punktów. Obecnie niechanowianom brakuje do awansu już tylko czterech "oczek"!

Pierwsza połowa sobotniego meczu to nie był jakiś wybitny popis w wykonaniu naszej drużyny, ale na pochwałę zasługuje skuteczność. W 10 minucie faulowany w okolicach pola karnego Sparty był Damian Pawlak i arbiter podyktował rzut wolny. W tej sytuacji pięknym uderzeniem ponad obornickim murem gola zdobył Mateusz Roszak. Dwie minuty później przed szansą stanął z kolei Damian Pawlak, ale jego strzał głową po centrze Jakuba Budzynia przeleciał tuż nad poprzeczką bramki w której stał Jacek Wosicki. W 13 minucie swoją szansę zwietrzyli gospodarze, ale mocne uderzenie szarżującego Filipa Trębacz poszybowało nad bramką Pelikana. W 20 minucie miejscowi stworzyli sobie wyśmienitą okazję do wyrównania. Oko w oko z Damianem Zamiarem stanął bardzo groźny w ich szeregach Mikołaj Panowicz, ale golkiper zielono-czarnych w kapitalnym stylu uchronił swoich kolegów od straty gola. Trzynaście minut po tej sytuacji, po akcji Jakuba Budzynia Marcin Radziwołek zagrał ręką we własnym polu karnym i arbiter jak najbardziej słusznie podyktował jedenastkę dla gości. Pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Damian Pawlak i przyjezdni prowadzili już 2:0. Tuż przed przerwą nasza drużyna wyprowadziła "książkową" kontrę. Adrian Bartkowiak spod linii autowej dośrodkował w pole karne Sparty do Tomasza Bzdęgi, który znalazł się sam przed Jackiem Wosickim. Niestety strzał Bzdęgi obronił bramkarz z Obornik, ale wobec dobitki Jakuba Budzynia był już bezradny i na przerwę oba zespoły schodziły z wynikiem 3:0 dla beniaminka z Niechanowa.

Na początku drugiej części zaatakowali goście i w 51 minucie bliscy byli zdobycia czwartego gola, ale akcja Jakuba Budzynia niestety gola nie przyniosła gdyż Przemysław Otuszewski spóźnił się z oddaniem strzału, a próbujący ratować całe okoliczności Damian Pawlak został zablokowany przez Mikołaja Wicbergera. Trzy minuty później w stuprocentowych okolicznościach znalazł się Tomasz Bzdęga, ale jego uderzenie poszybowało nad poprzeczką. To co byłemu graczowi Piasta Gliwice nie udało się w 54 minucie, udało się jemu cztery minuty potem. Tym razem "Bzyk" pokonał Wosickiego w sytuacji sam na sam i nasza drużyna prowadziła już 4:0. Jednak to nie było wszystko co pokazali w tym ważnym meczu podopieczni Ryszarda Łukasika. W 66 minucie bardzo ładnym uderzeniem sprzed pola karnego Sparty popisał się Jakub Budzyń i zielono-czarni prowadzili już 5:0. Potem gra z obu stron przypominała "wakacyjny" futbol. Goście wyraźnie rozluźnili szeregi defensywne i dlatego miejscowi kilkukrotnie stawali przed szansą zdobycia bramki. Honorowego gola zespół Mariusza Drewicza zdobył w 78 minucie kiedy to Mikołaj Panowicz w klarownej sytuacji nie dał szans Damianowi Zamiarowi.

Ostatecznie jednak więcej goli już nie padło i niechanowski Pelikan rozgromił Spartę Oborniki i to na jej terenie aż 5:1, czyniąc tym samym kolejny milowy krok w kierunku awansu do III ligi. Do końca zmagań pozostały już tylko cztery kolejki, a naszym do awansu brakuje czterech punktów! Wydaje się, że takich okoliczności nie można już zmarnować, a stawka wielka bo na lata można zapisać się w annałach Gminy Niechanowo!

Jeszcze na koniec dwa słowa o arbitrach. Z perspektywy naszego klubu i ostatnich meczów wniosek jest jeden. W Trzciance mają naprawdę bardzo dobrych sędziów... Nic tylko pogratulować i życzyć Panom Jakubowi Wawrzonowi oraz Michałowi Arentewiczowi jak najszybszego awansu do III ligi!

Bramki: Jakub Budzyń 2x (44, 66), Mateusz Roszak (10 z rzutu wolnego), Damian Pawlak (33 z rzutu karnego), Tomasz Bzdęga (58) - dla Pelikana, Mikołaj Panowicz (78) - dla Sparty

Sędziowali: Jakub Wawrzon, Dariusz Pańczyszyn, Kamil Topola (Piła)

Widzów: 100 (w tym 20 z Niechanowa)

"Pelikan": Zamiar (80 Borowczak)- Wojciechowski, Bartkowiak, Trawiński, Maksymiv - Drzewiecki (60 Kruczyński), Otuszewski, Roszak, Budzyń - Pawlak (78 Oczkowski), Bzdęga (74 Owczarek)

"Sparta": Wosicki - Maciejewski (46 Oczkowski, 86 Dobrzyński), Jankowski, Radziwołek (70 Sołowiej), Michałowski - Wicberger, Cyranek, Kosmowski, Barabasz (89 Sysiak), Trębacz - Panowicz

Żółte kartki: Radziwołek (Sparta)