Sparta Sklejka Orzechowo przegrywa sparing z Czarnymi Czerniejewo

2014-07-27

W sobotę 26 lipca w ramach przygotowań do rozgrywek poznańskiej klasy A grupy 1. nowego sezonu 2014/2015, zespół Czarnych Czerniejewo rozegrał drugi swój mecz kontrolny tego lata.

W Orzechowie przeciwnikiem podopiecznych Marka Gierałki, była drużyna miejscowej Sparty Orzechowo, występująca na co dzień w rozgrywkach konińskiej klasy okręgowej. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu z Czerniejewa, który pokonał swojego rywala w stosunku 4:2. Podopieczni Marka Gierałki, na prowadzenie 1:0 wyszli już w 5 minucie meczu. Nieporozumienie bramkarza gospodarzy z swoim obrońcom wykorzystał w zespole Czerniejewa – Karol Niemczewski umieszczając piłkę w pustej bramce gospodarzy po strzale z 6 metra. Drugi gol na swoim koncie drużyna z Czerniejewa zapisała w 30 minucie. Na 2:0 prowadzenie swojej drużyny podwyższył po prostopadłym podaniu od Macieja Boguckiego strzelec pierwszej bramki Karol Niemczewski, który bramkarza gospodarzy pokonał w sytuacji sam na sam strzałem z 11-go metra. Pięć minut później drużyna z Czerniejewa, powinna prowadzić różnicą trzech goli z zespołem z Orzechowa. Niestety zagraną piłkę w pole karnego od Patryka Kusego, nie skierował precyzyjnym uderzeniem z 5-tego metra do pustej bramki zdobywca dwóch poprzednich goli Karol Niemczewski, posyłając ją wprost w poprzeczkę. To co nie udało się Niemczewskiemu w 35 minucie udało się w 40 minucie Bartoszowi Koziołowi. W wyniku podyktowanego rzutu karnego za rękę w polu karnym gospodarzy jednego z zawodników z Orzechowa, zawodnik z Czerniejewa podyktowaną jedenastkę zamienił na bramkę co dało w tym momencie zdecydowane powadzenie gości 3:0. Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza połowa meczu pomiędzy Spartą Sklejka Orzechowo a Czernymi Czerniejewo.

Po zmianie stron na początku drugiej połowy gospodarze sobotniego meczu zmniejszyli prowadzenie drużyny z Czerniejewa na 3:1 zdobywają gola kontaktowego w 60 minucie. W 70 minucie gospodarze mogli zdobyć drugiego gola lecz nie potrafili oni wykorzystać podyktowanego rzutu karnego. W 80 minucie to drużyna z Czerniejewa, cieszyła się z czwartej strzelonej bramki swoim rywalom. Gola na 4:1 dla gości na swoim koncie zapisał Zbigniew Kościański, pokonując bramkarza gospodarzy z Orzechowa w sytuacji sam na sam posyłając piłkę do pustej bramki z 11-tego metra. I kiedy wydawało się że takim wynikiem zakończy się to spotkanie kontrolne. W 85 minucie gospodarze zdobyli drugą bramkę, którą ustalili końcowy wynik meczu na 4:2 dla Czarnych Czerniejewo.

Skład Czarnych Czerniejewo: Piotr Rzepczyński (70’ Marcin Krygier), Zbigniew Bartkowiak, Jakub Maćkowiak, Mateusz Kuliński, Krzysztof Bartkowiak (46’ Kamil Łuczak), Maciej Bogucki (70’ Dawid Maćkowiak), Mikołaj Krygier, Patryk Kusy (80’ Dominik Szklarski), Alan Tomaszewski (75’ Hubert Pawlak), Bartosz Kozioł (75’Mateusz Jaworski), Karol Niemczewski (46’ Zbigniew Kościański)

Następne spotkanie kontrolne zespół z Czerniejewa rozegra w niedziele 3 sierpnia podejmując na własnym trenie drużynę Szturmu Janikowo.