Sparta wypunktowała Zjednoczonych. Pierwsza porażka w sezonie

2014-09-07

W rozegranym w Obornikach spotkaniu 5 kolejki IV ligi (gr. północna) miejscowa Sparta podejmowała w sobotę 6 września Zjednoczonych Trzemeszno. Gospodarze byli w tym spotkaniu zabójczo skuteczni. Niemal każdy ich celny strzał trafiał do siatki Szymona Menza. W efekcie Sparta pokonała trzemesznian 4:1. To był pierwsza porażka naszej drużyny w sezonie 2014/15.

Mecz mógł się dla Zjednoczonych rozpocząć znakomicie. W 2 minucie Krzysztof Majchrzak zagrał ładną piłkę do Adama Koniecznego a ten starał się pokonać bramkarza gospodarzy strzałem głową. Futbolówka "Konikowi" odbiła się jednak też od barku i w efekcie przeleciała obok bramki. Tymczasem w 23 minucie miejscowi prowadzili 1:0. Po podaniu Mikołaja Panowicza piłkę niemal na środku boiska przejął szybki Robert Sołowiej i po ograniu Mikołaja Humańskiego w świetnym stylu wykończył akcję. W pierwszej połowie poza tymi wydarzeniami nie mieliśmy zbyt wielu spięć pod obiema bramkami. Godna odnotowania jest jedynie sytuacja z 45 minuty. Po rzucie wolnym wykonywanym przez Waldemara Kuczyńskiego Łukasz Popielski uderzył nad poprzeczką. Tak więc do przerwy Sparta prowadziła 1:0.

W 52 minucie drużyna Zjednoczonych Trzemeszno wyrównała. Majchrzak zagrał prostopadłą piłkę do Koniecznego, który strzałem w dalszy róg bramki Sparty trafił do siatki. - Myślałem, że od tego momentu ruszymy i zdobędziemy kolejnego gola. Niestety to gospodarze, jak wytrawny bokser, zaczęli nas punktować i zadawać kolejne ciosy - przyznał po meczu kierownik Zjednoczonych Tomasz Bauza. I tak w 56 minucie po błędzie duetu Michał Kachniarz-Marcin Nowak ponownie dał o sobie znać Sołowiej, uzyskując drugie trafienie dla gospodarzy. W 65 minucie doszło do nieprzyjemnego zdarzenia. Po ostrym starciu Kamila Wysockiego z graczem Sparty i wzajemnych przepychankach obaj zawodnicy otrzymali czerwone kartki i musieli opuścić plac gry. W 68 minucie było już 3:1. Szybka kontra oborniczan przyniosła skutek w postaci trafienia aktywnego Panowicza. Potem było kilka szans na zdobycie kontaktowej bramki dla trzemesznian. W 77 minucie z prawej strony przedarł się Konieczny, ale zamiast podać do lepiej ustawionego Popielskiego, sam próbował wykończyć akcję - bezskutecznie. Krótko potem "Konik" zagrał futbolówkę wzdłuż linii bramkowej, ale nikt z naszych graczy nie zamknął akcji. Aż w końcu nadeszła 87 minuta i gospodarze wyprowadzili ostatni tego dnia celny cios. Klasyczna kontra oborniczan i Patryk Kosmowski nie daje szans bezradnemu Szymonowi Menzowi.

- W meczu tym bardzo odczuliśmy brak Grzegorza Mellera, który ze względu na Chrzest swojego dziecka nie mógł jechać z nami do Obornik. Brakowało nam jednego elementu układanki, który był bardzo bolesny w skutkach. Sparta była bardzo skuteczna w tym spotkaniu i nie byliśmy w stanie poradzić sobie z szybkimi napastnikami gospodarzy - powiedział na koniec kierownik Zjednoczonych.

Skład Zjednoczonych Trzemesazno: Szymon Menz, Michał Kachniarz, Mikołaj Humański, Marcin Nowak (68" Krzysztof Chojnacki), Krzysztof Majchrzak,  Łukasz Popielski, Kamil Wysocki, Michał Wiśniewski (45" Konrad Nadolny),