Splot niekorzystnych zdarzeń przyczyną porażki Victovii Witkowo w Poznaniu

2015-05-12

W sobotę 9 maja drużyna Victovii Witkowo w ramach rozgrywek wielkopolskiej klasy okręgowej grupy wschód udała się do Winograd, w ramach 20. kolejki ligowej trwającego sezonu była podejmowana przez zespół miejscowej drużyny TPS.

Niestety witkowianie nie zaliczą tego dnia ani meczu do udanych, gdyż na mecz udali się z brakami kadrowymi bo na ławce rezerwowych posiadali tylko 3 zmienników z czego jednym był rezerwowy bramkarz. Na domiar złego już w 5 minucie spotkania trener Kamiński musiał zrobić roszadę w składzie gdy kontuzji skręcenia stawu skokowego nabawił się kapitan Rafał Pietrowski w jego miejsce wszedł Maciej Lisiecki. Kilkanaście minut później to właśnie Vitcovia cieszyła się ze zdobycia bramki, po centrze z lewej flanki Adama Lazarowicza w pole karne z wysokości ok pół metra od murawy głową piłkę do bramki skierował nie kto inny jak Hubert Mielcarek. Zauważmy że Hubert na 6 bramek w lidze 5 zdobył właśnie z głowy. Horror drużyny z Witkowa trwał nadal tym razem w 40 minucie musiał zostać zmieniony Bartosz Staszewski jak się później okazało sezon dla niego zakończył się złamaniem nogi.. Na boisko wszedł Mikołaj Woźniak zmieniając kontuzjowanego kolegę. Lecz to nie wszystko co przytrafiło się jeszcze w pierwszej połowie jedną bramkową stratę gospodarze odrobili tuż przed przerwą.

Tuż po zmianie stron zawodnicy gospodarzy poczuli wiatr w żagle i ruszyli z kopyta na porozbijany skład drużyny Vitcovii Witkowo. W 60 minucie na trybunach zapanowała radość wśród kibiców z Wichrowego Wzgórza ich klub wyszedł na prowadzenie 2-1. Drużyna przyjezdna próbowała jeszcze coś zmienić ale nadal nie mieli szczęścia pomimo wielu stałych fragmentów gry piłka nie chciała wpaść do siatki. Bramkę na 2-2 mógł trafić ,,DUSZEK” lecz piłka po jego strzale trafiła tylko w słupek a gospodarze nadal kontratakowali co przyniosło efekt w 85 minucie. Bramkę dobijającą na 3-1 zdobyli poznaniacy i tym samym ustanowili wynik spotkania. Po porażce 3-1 Vitcovia straciła pozycję V-ce lidera poznańskiej ligi okręgowej na rzecz CONCORDII Murowanej Gośliny.

Skład Vitcovii Witkowo: Tomasz Roszyk , Bartosz Sypniewski, Rafał Pietrowski (5" Maciej Lisiecki), Jakub Cierpiszewski, Dawid Kustra, Mateusz Duszyński, Bartosz Staszewski ( 40" Mikołaj Woźniak ), Adam Lazarowicz, Mateusz Pietrowski, Waldemar Przysiuda , Hubert Mielcarek

Już w najbliższą sobotę tj. 16 maja o godzinie 16.00 przy ulicy Sportowej  Vitcovia podejmować będzie Luboński 1943 Luboń w pierwszym meczu zanotowaliśmy wygraną biało-niebieskich 0-1... czy i tym razem będą lepsi czy to może drużyna z 7miejsca w tabeli odegra się za porażkę u siebie??? Już dzisiaj serdecznie zapraszamy.

Wyniki 20 kolejki - 9-10 maja