Spokojne zwycięstwo Pelikana Niechanowo przed własną publicznością

2018-09-02

Trzecie ligowe zwycięstwo odniósł zespół Pelikana Niechanowo, który w niedzielne popołudnie 2 września pewnie pokonał Clescevię Kleszczewo 2:0 mając mecz pod pełna kontrolą.

Tradycyjnie już pierwsza połowa stała pod znakiem "małego bałaganu" w poczynaniach podopiecznych Damiana Łukasika. Zielono - czarni mięli inicjatywę, ale kompletnie nic z tego nie wynikało. Sporadyczne strzały z dystansu Patryka Waluszyńskiego i Filipa Kruczyńskiego mijały światło bramki golkipera gości. Dopiero końcówka pierwszej odsłony przyniosła w końcu prowadzenie Pelikana. Jak zwykle bardzo aktywny na prawej stronie Tomasz Winkel w 40 minucie meczu zagrał piłkę w pole karne po ziemi do Kuby Januchowskiego, a ten strzałem w krótki róg zaskoczył bramkarza. Do przerwy było zatem 1:0 dla gospodarzy.

Druga odsłona to już lepsza gra Pelikana i jeszcze większa kontrola nad meczem. Rozpoczęła się ona doskonale dla zielono - czarnych. Na 20 metrze przed swoją bramką goście popełnili przewinienie. Do piłki podszedł Andrzej Stefański i nie dał szans bramkarzowi strzelając nad murem. Po tym golu Pelikan kontrolował grę, budując akcje pozycyjne i utrzymując się długimi fragmentami przy piłce. Dobrą okazję po wejściu na boisko zmarnował Patryk Jarzyński, którego świetnie obsłużył inny "zmiennik" Zbigniew Kościański. Niestety pierwszy strzał "Jarzyny" został zablokowany, a dobitka poszybowała nad poprzeczką. Goście nie potrafili stworzyć dogodnej sytuacji w obliczu bardzo dobrej gry niechanowskiej defensywy. Mecz zakończył się dwubramkową przewagą gospodarzy i można mieć wrażenie, że stało się to jak najmniejszym nakładem sił. Teraz w najbliższą środę zielono - czarni staną w szranki w rozgrywkach okręgowego Pucharu Polski. Rywalem dobrzy znajomi - IKP Olimpia Poznań

Skład Pelikana: Bartosz Jaworski, Tomasz Winkel, Hubert Świątnicki, Krzysztof Jackowiak, Maciej Białas, Jakub Januchowski, Patryk Waluszyński (Patryk Jarzyński), Dawid Połatyński, Andrzej Stefański, Filip Kruczyński (Łukasz Błaszak), Patryk Jankowski (Zbigniew Kościański). Ponadto: Dawid Zamiara, Adrian Kurek.