Spotkanie Posła Tadeusza Tomaszewskiego z młodymi zawodnikami GTA ,,Chrobry” Gniezno i Husarza Gniezno

2020-09-01

W Biurze Poselskim Tadeusza Tomaszewskiego mieszczącym się przy ulicy B. Chrobrego 40/41 w Gnieźnie, we wtorek 1 września doszło do spotkania z młodymi sportowcami-medalistami mistrzostw Krajowego Zrzeszenia LZS w zapasach i podnoszeniu ciężarów GTA "Chrobry" Gniezno i KS Husarz Gniezno.

Podczas wtorkowego spotkania Poseł  na Sejm PR Tadeusz Tomaszewski, podsumował osiągniecia młodych sportowców-medalistów, którzy w miesiącu sierpniu brali z powodzeniem udział w mistrzostw Krajowego Zrzeszenia LZS w zapasach i podnoszeniu ciężarów z klubów gnieźnieńskich GTA "Chrobry" Gniezno w Zamościu i KS Husarz Gniezno w Ciechanowie.

Klub GTA ,,Chrobry” Gniezno reprezentowany był podczas wtorkowego spotkania przez Nikodema Lewandowskiego, który w Zamościu podczas Mistrzostw Krajowych Zrzeszeń  LZS w podnoszeniu ciężarów chłopców do lat 17 wywalczył złoty medal w podnoszeniu ciężarów w kategorii do 89 kg uzyskując wynik, 95kg w rwaniu i 122 kg w podrzucie. W spotkaniu również udział wzięli pozostali reprezentanci klubu GTA „Chrobry” Gniezno trenujący na co dzień w Siłowni Iron Gym przy ul. Skrajnej 10., którzy podczas zawodów w Zamościu wywalczyli  następujące miejsca: Wiktoria Kryszak, której w zawodach w Zamościu zabrakło tak niewiele by zająć miejsce  na podium. Wiktoria spaliła 3 podejście w rwaniu, strata 2 kilogramów zadecydowała o brązowym medalu i ostatecznie została sklasyfikowana na piątym miejscu. Dwunastoletni Wiktor Kaczmarski – najmłodszy reprezentant klubu gnieźnieńskiego, który podczas zawodów w Zamościu, pokazał wielką ambicję i wolę walki, podrzucając 40kg, ustalając tym samym swój rekord życiowy. Kaczmarski ostatecznie został sklasyfikowany na 11 miejscu. Na koniec należy nadmienić iż w klasyfikacji klubowej GTA „Chrobry” Gniezno w Zamościu zajął 27 miejsce z 13 punktami, co przyczyniło się do zwycięstwa Wielkopolski w klasyfikacji województw.

Jeśli chodzi o klub  Husarz Gniezno to na wtorkowym spotkania w Biurze Poselskim Tadeusza Tomaszewskiego, miał on tylko jednego przedstawiciela a mianowicie Szymona Bereźnickiego, który w Ciechanowie w młodzieżowej kategorii wagowej 70 kg zajął wysokie 5 miejsce w ramach rozgrywanych XXIII Ogólnopolskich Igrzysk LZS podczas których  zostały przeprowadzone Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS w zapasach kobiet i  mężczyzn w stylu wolnym. W generalnej klasyfikacji wojewódzkiej Igrzysk LZS w Ciechanowie, Wielkopolska zajęła pierwsze miejsce.

W dowód uznania za bardzo dobre wyniki osiągnięte przez młodych gnieźnian podczas zawodów LZS w Zamościu oraz Ciechanowie, Poseł na Sejm Tadeusz Tomaszewski wraz z Przewodniczącym Komisji Kultury Fizycznej i Sportu w Gnieźnie – Stanisławem Dolacińskim wręczyli listy gratulacyjne oraz Konstytucje RP  - sztangistą GTA ,,Chrobry” Gniezno  Nikodemowi Lewandowskiemu, Wiktorii Kryszak i Wiktowi Kaczmarskiemu a także przedstawicielowi Husarza Gniezno - Szymonowi Bereźnickiemu.

Podziękowanie za wkład w sportowe sukcesy gnieźnieńskich zawodników otrzymali również trenerzy Łukasz Woźniak z GTA „Chrobry” Gniezno oraz Dariusz Szarzyński, trener KS „Husarz” Gniezno, którzy byli obecni podczas wtorkowego spotkania.