Srebrni Tytani U14 w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików Rugby 7!

2024-06-10

Po sobotnim brązowym medalu Mistrzostw Polski Rugby 7 U16 Kobiet młodsi koledzy i koleżanki z boiska postanowili je przebić! Ogromny sukces Akademii Młodego Tytana wydarzył się w niedzielę na boisku Posnanii Poznań.

Tytani U14 w grupie rywalizowali z Juvenią Kraków, Spartą Jarocin oraz drużyną z Rudy Śląskiej.

Mecze były wyrównane, co doskonale odzwierciedliły końcowe wyniki.
W pierwszym meczu przeciwnikami naszych zawodników była Sparta Jarocin. Młodzi Tytani wykazali spokój w ofensywie, co pozwoliło rozpocząć turniej zwycięstwem 19:7. Drugi mecz z Juvenią Kraków zdecydowanie nie pozwolił na ani jedną chwilę wytchnienia. Drużyny wymieniały się zdobyczami punktowymi. Początek nie należał do najłatwiejszych, ale gnieźnianie świetne poporowadzili indywidualne akcje, ktore pozwoliły cieszyć się wygraną 21:17. W rugby oznacza to, że obie drużyny zdobyły po 3 przyłożenia, ale Tytani celniej kopali podwyższenia. Trzeci, najtrudniejszy mecz, rozegraliśmy z zawodnikami Rudy Śląskiej. Było to spotkanie bardzo zacięte, a nasi młodzicy świetnie spisywali się w obronie i wykorzystali swoje szanse, zamieniając je na punkty. Rezultat końcowy 19:10.

Finał jednak przerwał fantastyczną passę młodym Tytanom. Siły opuściły, a przeciwnicy z Częstochowy  wykorzystali tę sytuację, aby zdobyć znaczną przewagę punktową. Finał zakończył się wynikiem 0:40.

Nie odebrało to jednak radości i dumy naszym młodzikom z
drugiej pozycji w tym turnieju. Teraz czas na przerwę wakacyjną, w czasie której odbędą się treningi rekrutacyjne. Już dziś serdecznie zapraszamy do naszej Akademii!

Tytan Gniezno/ foto Mateusz Madaj
 

treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,srebrni-tytani-u14-w-miedzywojewodzkich-mistrzostwach-mlodzikow-rugby-7.html