Srebrny medal i awans na Mistrzostwa Polski Zuzanny Lewandowskiej

2022-04-04

W niedzielę, 3 kwietnia w Krzyżu Wlkp. odbyły się Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Wielkopolski Juniorów w Tenisie Stołowym. KS Stella-Niechan Gniezno reprezentowały dwie zawodniczki: Zuzanna Lewandowska i Zuzanna Jasiecka, które zajęły odpowiednio drugie i dziewiąte miejsce.

Zuzanna Lewandowska rozpoczęła zawody od pewnego zwycięstwa w stosunku 3:0 z Martyną Kozłowską z CKS Helios Czempiń. Niestety w kolejnym pojedynku doznała porażki 0:3  z pierwszoligową zawodniczką z LKTS Luvena Luboń Wiktorią Serafin. Tym samym stało się jasne, że aby wywalczyć awans na Mistrzostwa Polski musi wygrać wszystkie pozostałe pojedynki. Od tego momentu Zuzanna Lewandowska pokonała kolejno Agatę Ławniczak z Obornik 3:0, Klaudię Kostyk z Czempinia 3:0,  Zuzannę Sułek z Lubonia 3:0 i w meczu o srebrny medal Mistrzostw Wielkopolski Juniorów oraz bezpośredni awans na Mistrzostwa Polski wygrała z Natalią Piechotą z Lubonia 3:1. Cały Turniej wygrała inna zawodniczka pierwszoligowa z Lubonia – Julia Gładysz.

W Drużynowych Mistrzostwach Wielkopolski Juniorek drużyna KS Stella-Niechan Gniezno w składzie: Zuzanna Lewandowska, Zuzanna Jasiecka zdobyła brązowy medal przegrywając półfinał ze zwycięzcą całego Turnieju LKTS Luvena Luboń.