Srebro dla Startu , brąz dla Stelli w halowych mistrzostwach Polski juniorów

2015-02-17

W sobotę, 14 lutego, w hali sportowej POSiR, przy ul. Chwiałkowskiego w Poznaniu rozegrany został turniej finałowy mistrzostw Polski juniorów w hokeju halowym.

W zawodach wzięły udział trzy czołowe drużyny w klasyfikacji łącznej turniejów eliminacyjnych: LKS Gąsawa, Start 1954 Gniezno i Stella Gniezno oaz organizator  finałów - Warta Poznań.

W meczach półfinałowych LKS Gąsawa rozgromił Wartę Poznań 25:1, a w derbowym pojedynku drużyn gnieźnieńskich Start pokonał Stellę 5:2.

W walce o brązowy medal stelliści zdeklasowali  Wartę  wygrywając 16:3. Spotkanie finałowe miało również jednostronny przebieg. Gąsawianie, którzy wygrali wszystkie mecze w eliminacjach i byli zdecydowanym faworytem turnieju finałowego  pokonali Start 9:3. Tym samym podopieczni Sławomira Mazanego sięgnęli po złoto,  a dwie drużyny gnieźnieńskie rozdzieliły między sobą srebro i brąz. Dodatkowo najlepszym bramkarzem turnieju został stellista  Mateusz Pruchnicki. Najlepszym zawodnikiem turnieju uznano Jakuba Janickiego  (LKS Gąsawa ),  a najlepszym strzelcem został Dominik Kotulski (LKS Gąsawa ) zdobywca 14 bramek.

Start Gniezno - Filip Lewandowski, Jakub Doberschuetz, Patryk Pawlak, Adrian Główka, Jacek Kurowski, Marcin Wojciechowski, Tomasz Wesołowski, Jakub Szarzyński, Damian Dutkiewicz, Michał Grzeszczak, Adam Dembski, Wojciech Jaśkowiak, Piotr Stawski. Trenerem drużyny jest Jakub Stranz, a kierownikiem Wojciech Jankowski.