Środa Wielkopolska zdobyta! Mieszko wygrywa z Polonią!

2019-03-24

Dużą niespodziankę swoim kibicom w niedzielę 24 marca sprawili piłkarze Mieszka Gniezno, którzy udali się do Środy Wielkopolskiej ażeby tam w ramach 20 kolejki ligowej rozgrywek III ligi grupy 2 powalczyć o jak najkorzystniejszy wynik z miejscowa Polonią.

Mimo że faworytem niedzielnej potyczki piłkarskiej byli miejscowej Polonii grający na własnym trenie i przed własną publicznością to spotkanie jednak zakończyło się ich porażką 2:4. Tym samy gnieźnianie w dwumeczu z Polonią Środa Wielkopolska w sezonie 2018/2019 okazali się zespołem niepokonanym gdyż jesienią w Gnieźnie, również zespół z Środy Wielkopolskiej musiał uznać wyższość biało-niebieskich przegrywając mecz 3:0.

Przechodząc jednak do wydarzeń piłkarskich w Środzie Wielkopolskiej w meczu pomiędzy miejscową Polonią zajmującą w tabeli ligowej dziewiąte miejsce przed tym spotkaniem a obecnym wiceliderem rozgrywek trzecioligowych grupy drugiej Mieszkiem Gniezno. To pierwszy gol w niedzielnym meczu padł bardzo szybko bo już w 4 minucie a z jego zdobycia cieszyli się mieszkowcy. Biało-niebieskich na prowadzenie 1:0 po egzekwowanym rzucie rożnym i celnym uderzeniem z bliskiej odległości piłki głową, która wpadła do bramki Polonii strzeżonej tego dnia przez Łukasza Radlińskiego wyprowadził Adam Konieczny. W 17 minucie sytuację analogiczną, po której padł gola dla Mieszka mieli Poloniści. Jakub Wilk wykonywał rzut rożny głową piłkę uderzył Igor Jurga na posterunku jednakże w tej sytuacji był golkiper Mieszka – Wiktor Beśka, który broniąc uderzoną piłkę przez pomocnika Polonii uratował swój zespół od utraty gola. W 25 minucie jednak Poloniści dopieli swego doprowadzając do stanu 1:1. Wtedy to na listę strzelców w zespole gospodarzy lokując piłkę w bramce Mieszka w zamieszaniu w polu karnym umieścił celnym trafieniem znany z występów w Lechu Poznań - Jakub Wilk. Dziesięć minut później po zdobyciu gola kontaktowego Poloniści zdobyli drugą bramkę wychodząc nią prowadzenie 2:1. Przy stracie drugiego gola nie najlepiej zachował się bramkarz z Pierwszej Stolicy – Wiktor Beśka, który minął się z piłką po egzekwowanym rzucie wolnym przez Jakuba Wilka z 25 metra. Na odpowiedź gnieźnian nie trzeba było jednak długo czekać. W 40 minucie po dograniu piłki w pole karne gospodarzy przez jednego z piłkarzy Mieszka, piłkę z najbliższej odległości celnym trafieniem umieścił w bramce Polonistów  pomocnik gnieźnieński Mateusz Molewski. I w meczu mieliśmy  ponownie remis 2:2. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą część rywalizacji piłkarskiej pomiędzy Polonią Środa Wielkopolska a Mieszkiem Gniezno. Podopieczni Jakuba Ostrowskiego zdobyli trzeciego gola schodząc tym samym do szatni prowadząc z gospodarzami 3:2. Przy straconym trzecim golu Poloniści pogubili się w obronie, piłka trafia do Adama Koniecznego, który z bliska potężnym strzałem pokonał golkipera Polonii -  Łukasza Radlińskiego.

Po zmianie stron Poloniści od pierwszych minut ruszyli do zdecydowanych ataków na bramkę gnieźnieńską, stwarzając sobie groźne sytuacje strzeleckie czym dążyli do zmiany niekorzystnego wyniku dla siebie. Tak było w 58 minucie spotkania, kiedy to gospodarze mieli niemal 100 procentową sytuacje do wyrównania stanu meczu. Po zagraniu piłki przez Adama Gajdę w idealnej sytuacji strzeleckiej znalazł się Krystian Pawlak. Strzał napastnika Polonii okazał się jednak za słaby gdyż bez problemu piłkę wyłapał golkiper Mieszka – Wiktor Beśka. Jeszcze lepszą sytuacje gospodarze zmarnowali do zdobycia bramki w 66 minucie. Gnieźnianin Mateusz Ławniczak piłkę w własnym polu karnym zatrzymał ręką a sędzia prowadzący mecz podyktował rzut karny dla Polonii. Do piłki podszedł Krzysztof Bartoszak, który jednak przegrał pojedynek z poprzeczką. I na tablicy wyników nadal widniał wynik 2:3 dla Mieszka Gniezno. Mieszkowcy swoje zwycięstwo i komplet trzech punktów przypieczętowali w końcówce niedzielnego spotkania. W 82 minucie wynik spotkania na 4:2 dla gnieźnianie ustalił Mateusz Ławniczak, który wykorzystał  podyktowany rzutu karnego przez sędziego prowadzący ten mecz po wcześniejszym faulu na Radosławie Mikołajczaku.  Tym samym mieszkowcy odnieśli drugie zwycięstwo z rzędu w rozgrywkach wiosennych III ligi grupy 2 przy jednej zaliczonej porażce i utrzymali po 20 kolejce drugie miejsce w ligowej tabeli.

A już w najbliższą sobotę 30 marca zespół Mieszka Gniezna, rozegra kolejne swoje spotkanie mistrzowskie w ramach rozgrywek III ligi grupy 2. W 21 kolejce gnieźnianie na własnym boisku o godzinie 16.00 podejmować będzie zespół Gwardii Koszalin.

Skład Mieszka Gniezno: Wiktor Beśka Adrian Kaliszan, Szymon Pająk, Mateusz Roszak (76 Julian Tadorowski), Mateusz Molewski (89’Marcin Tomaszewski) , Mateusz Ławniczak, Adam Konieczny, Gracjan  Goździk, Miłosz Brylewski, Krzysztof Wolkiewicz (65’ Mikołaj Panowicz), Radosław Mikołajczak (84’ Damian Pawlak).

Górnik Konin 2-3 Kotwica Kołobrzeg 23 marca, 15:30
Taras Jaworśkyj 34, Krystian Sobieraj 50 - Dawid Retlewski 15, Adrian Szynka 66 (k), Przemysław Szur 74
Chemik Bydgoszcz 2-1 Radunia Stężyca 23 marca, 12:00
Szymon Maziarz 7, 35 (k) - Paweł Wojowski 31
Pogoń II Szczecin - Bałtyk Gdynia 3 kwietnia, 11:00
w pierwotnym terminie (24 marca, 11:00) odwołany z powodu powołań zawodników gospodarzy do reprezentacji narodowych / w drugim terminie na bocznym boisku Pogoni - numer 2
Gwardia Koszalin 1-2 Bałtyk Koszalin 23 marca, 16:00