Stal II Gorzów lepsza od „Wilków”

2021-05-09

Wysoką porażką ze Stalą II Gorzów zakończyli w niedzielę, 9 maja tegoroczne rozgrywki Wielkopolskiej Ligi Mężczyzn piłkarze ręczni Szczypiorniaka Bank Spółdzielczy Gniezno.

Po czterech minutach drużyny remisowały 3:3. Początek należał jednak do graczy Stali II Gorzów, którzy prowadzili 1:0 i 2:1. W 5 minucie po bramce Michała Ostrowskiego „Wilki” prowadziły 5:4. Kolejne minuty to jednak lepsza gra lidera Wielkopolskiej Ligi Mężczyzn i prowadzenie 7:6. W 9 minucie piłkę stracił Łukasz Krakowiak i kontratak Stali zakończył się bramką. W 11 minucie po bramce Adama Kniazia Szczypiorniak prowadził 9:8. Później jednak dwie bramki z rzędu zdobyli gracze z Gorzowa. W 14 minucie po bramce graczy Stali II Gorzów goście prowadzili 11:10, po chwili jeszcze powiększając prowadzenie. Po piętnastu minutach przyjezdni prowadzili 13:10. W 18 minucie przewaga Stali wzrosła do pięciu bramek (15:10). W 20 minucie bramkę dla „Wilków” z rzutu karnego zdobył Adam Kniaź. Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy, Stal prowadziła ze Szczypiorniakiem 20:13. Po pierwszej części gry gorzowianie prowadzili aż 24:14.

Druga część meczu rozpoczęła się od bramki Jakuba Kolasy. W 34 minucie szansę dla „Wilków” miał Michał Ostrowski, jednak bramkarz Stali II Gorzów obronił jego silny rzut. Po 35 minutach Stal prowadziła 26:15, a dwie minuty później-28:15. W 38 minucie bramkę dla Szczypiorniaka zdobył Michał Ostrowski. Gorzowianie jednak szybko odpowiedzieli. Trzy minuty później, trafienie dla „Wilków” zaliczył Łukasz Krakowiak. W  44 minucie po ładnej, indywidualnej akcji Adama Kniazia dobrą interwencją popisał się bramkarz Stali. W 50 minucie gorzowianie prowadzili ze Szczypiorniakiem 33:20. Po bramce Marcina Grzelaka, „Wilki” przegrywały 22:35. W 53 minucie trafienie dla zespołu z Gniezna zaliczył skuteczny w niedzielne popołudnie Michał Ostrowski. Odpowiedź gorzowian była jednak błyskawiczna. Na pięć minut przed zakończeniem spotkania Stal prowadziła 38:24. Po chwili, kolejną swoją bramkę- tym razem z karnego, zdobył Michał Ostrowski. W 57 minucie ładną akcję Szczypiorniaka golem sfinalizował Marcin Grzelak. Kilkanaście sekund później, ten sam zawodnik ponownie wpisał się na listę strzelców. Ostatecznie Szczypiorniak Bank Spółdzielczy Gniezno przegrał ze Stalą II Gorzów 29:40.

Szczypiorniak Bank Spółdzielczy Gniezno-Stal II Gorzów 29:40 (14:24)

Najwięcej bramek:
Szczypiorniak Bank Spółdzielczy Gniezno: Michał Ostrowski-9.
Stal II Gorzów: Rafał Renicki, Marcin Gałat-po 7.

Skład Szczypiorniaka: Piotr Wolny (bramkarz)-Marcin Grzelak, Marcel Światłowski, Michał Ostrowski, Jacek Stachowiak, Zbigniew Łuczak, Adam Kniaź, Łukasz Krakowiak, Damian Stempuchowski, Kacper Ostrowski, Bartosz Miemietz (zawodnicy z pola). Trenerami Szczypiorniaka jest Michał Grubczak.

Łukasz Gądek/ foto Roman Strugalski – Szersza relacja fotograficzna z tego meczu TUTAJ