Start długo toczył wyrównany pojedynek, ale ostatecznie przegrał z obrońcą mistrzowskiego tytułu

2022-10-15

W spotkaniu 5. kolejki Superligi hokeja na trawie zespół Startu 1954 Gniezno podejmował Grunwald Poznań.

Mecz rozegrany w sobotę, 15 października, na Stadionie im. Alfonsa Flinika przyniósł sporo emocji. Przez większość spotkania trudno było dostrzec, że mistrzowie Polski walczą z ostatnią drużyną ligowej tabeli. Grunwald objął wprawdzie jako pierwszy prowadzenie po trafieniu Pawła Bratkowskiego z "krótkiego rogu". W 25. minucie wyrównał jednak Maciej Wejerowski i do przerwy był remis 1:1.  Po zmianie stron gospodarze objęli nawet prowadzenie, kiedy to w 41. minucie karny strzał rożny wykorzystał Błażej Zieliński. Pięć minut później wyrównał Mikołaj Głowacki. Ostatnia kwarta należała już zresztą do gości. W 52. minucie prowadzenie Grunwaldowi dał Michał Lange, a sześć minut później wynik spotkania na 2:4 ustalił Mikołaj Głowacki wykorzystując karny strzał rożny.