Start gładko pokonał Wartę

2014-06-03

W meczu 15. kolejki rozgrywek I ligi hokeja na trawie mężczyzn zespół Startu 1954 Gniezno podejmował na stadionie im. Alfonsa Flinika przy ul. Paczkowskiego drużynę Warty Poznań. Gospodarze spotkania rozegranego w niedzielę, 1 czerwca, byli faworytem tej potyczki i potwierdzili to wygrywając 6:3.

Początek meczu wcale jednak  nie wskazywał na dominację czerwono-czarnych. Wprawdzie startowcy już w 7. minucie objęli prowadzenie po bramce Pawła Tubackiego, ale trafienia Macieja Walkowiaka i Piotra Poszwy sprawiły, że po kwadransie gry było 1:2. W 20. minucie wyrównał Arkadiusz Brożek,  a trzy minuty później bramka Marcina Grotowskiego dała startowcom prowadzenie 3:2, które utrzymało się do przerwy.  W drugiej połowie gospodarze przeważali już wyraźnie dokumentując to trzema trafieniami braci Grotowskich. Dwa gole strzelił Marcin (kompletując hat-tricka), a jednego Robert.  Goście odpowiedzieli tylko jednym trafieniem Tomasza Wachowiaka w końcówce meczu, który zakończył się ostatecznie  zwycięstwem podopiecznych Jakuba Stranza 6:3.

35-95

Na kolejny mecz startowcy wyjadą już w najbliższą sobotę do Siemianowic Śląskich, gdzie  o g. 16 będą podejmowani przez tamtejszą Siemianowiczankę.