Start liderem po pierwszym dniu turnieju barażowego

2019-05-24

Od piątku, 24 maja, na stadionie im. Alfonsa Flinika w Gnieźnie rozgrywany jest turniej barażowy o dwa miejsca w Hokej Superlidze, która od sezonu 2019/2020 będzie najwyższą klasą rozgrywkową w Polsce.

W pierwszym spotkaniu zmierzyły się drużyny z czołówki II ligi – Stella Gniezno i Lipno Stęszew. Stelliści już w 2. minucie objęli prowadzenie, kiedy to Marcin Lewartowski wykorzystał  karny strzał rożny. Do przerwy było 1:0. Pięć minut po zmianie stron wyrównał  Krzysztof  Zakszewski, a pod koniec trzeciej kwarty drugą bramkę dla Lipna zdobył Rafał Snela. W 52. minucie  Marcin Lewartowski wykorzystał kolejny  karny strzał rożny  doprowadzając do remisu 2:2. Takim rezultatem zakończyło się to spotkanie. W karnych zagrywkach 3:2 wygrał natomiast zespół Stelli.

W drugim meczu turnieju barażowego Start 1954 Gniezno zmierzył się  z LKS Gąsawa. Początek spotkania był bardzo dynamiczny i wyrównany. Żaden zespół nie zdołał jednak objąć prowadzenia i pierwsza kwarta zakończyła się remisem bezbramkowym. Na początku drugiej  gnieźnianie objęli prowadzenie, kiedy to Gracjan Jarzyński ładnym pchnięciem zakończył egzekwowany przez startowców „krótki róg”. Trzy minuty później było już 2:0, po szybki kontrataku zakończonym strzałem Marcina Grotowskiego. W 25. minucie  trójkowa akcja braci Roberta i Marcina Grotowskich oraz Macieja Wejerowskiego zakończona została pięknym strzałem bekhendem z lewej strony półkola strzałowego w wykonaniu Marcina Grotowskiego. Do przerwy było więc 3:0. Po zmianie stron nadal było sporo walki w środku boiska, ale skuteczniejsi byli startowcy. W 42. minucie Maciej Wejerowski przedarł się środkiem boiska przez linię defensywną LKS Gąsawa i zagrał prostopadle w półkole strzałowe, gdzie do piłeczki dopadł Marcin Grotowski wbijając ją do pustej bramki LKS. Trzy minuty później honorowego gola dla gąsawian zdobył Paweł Antoniewicz, który dołożył umiejętnie laskę do wgranej sprzed półkola strzałowego piłki kierując ją w okienko bramki Startu. Wynik meczu na 5:1 ustalił w 54. minucie Maciej Wejerowski wykorzystując  spore zamieszanie w  półkolu strzałowym LKS.

Po pierwszym dniu turnieju barażowego na prowadzeniu Start – 3 punkty, przed Stellą – 2, Lipnem – 1 i LKS Gąsawa – 0. W sobotę o g. 18 Stella Gniezno zmierzy się z LKS Gąsawa, a o g. 20 Start 1954 Gniezno zagra z Lipnem Stęszew.

Radosław Kossakowski + foto (fotorelacja dostępna tutaj)