Start minimlnie zwyciężył w Gąsawie

2022-05-07

Na mecz 10. kolejki Superligi hokeja na trawie zespół Startu 1954 Gniezno wyjechał do Gąsawy, gdzie był podejmowany przez tamtejszy Ludowy Klub Sportowy.

Gnieźnianie pierwsi objęli prowadzenie. W 13. minucie rzut karny wykorzystał Maciej Wejerowski i rezultatem 0:1 zakończyła się pierwsza kwarta tego pojedynku. W drugiej gospodarze najpierw wyrównali po trafieniu Jakuba Janickiego, a w 24. minucie Tomasz Kończal dał gospodarzom prowadzenie. Do przerwy było 2:1. Po zmianie stron gnieźnianie ruszyli do przodu starając się odrobić straty, a wyrównującą bramkę w 32. minucie zdobył Maciej Wejerowski ponownie wpisując się na listę strzelców. Mecz był zacięty, ale w końcówce skuteczniejsi okazali się goście. W 55. minucie startowcy egzekwowali karny strzał rożny, który na bramkę zamienił Łukasz Kurowski ustalając wynik spotkania na 2:3.