Start pokonał LKS Rogowo

2018-04-15

W kolejnym meczu rundy finałowej I ligi hokeja na trawie mężczyzn zespół Startu 1954 Gniezno podejmował w niedzielę, 15 kwietnia, LKS Rogowo. Spotkanie rozegrane na Stadionie im. Alfonsa Flinika w Gnieźnie było bardzo emocjonujące i wyrównane. Ostatecznie zakończyło się jednobramkowym zwycięstwem czerwono-czarnych 4:3.

Od samego początku obie drużyny walczyły na bardzo równym poziomie jednak gospodarze nie pozwolili gościom ani razu wyjść na prowadzenie.  Pierwsza bramka dla drużyny gnieźnieńskiej padław 18. minucie, a jej autorem był Paweł Tubacki. Trzy minuty później na 2:0 podwyższył Marcin Grotowski.  Goście jednak jeszcze przed przerwą zdołali odrobić straty. W 29. minucie kontaktowego gola zdobył Łukasz Karpiński, a pięć minut później do remisu doprowadził Eryk Bembenek.  Druga połowa spotkania rozpoczęła się od bramki Roberta Grotowskiego. Jednak Gnieźnianie nie cieszyli się zbyt długo przewagą ponieważ już  minutę później piłkę w bramce bronionej generalnie bardzo dobrze przez Filipa Lewandowskiego umieścił Eryk Bembenek. Decydującą o zwycięstwie gnieźnian bramkę zdobył Gracjan Jarzyński. Siedemnastolatek w 44. minucie dał gospodarzom prowadzenie  4:3 i mimo kilku sytuacji po obu stronach boiska  utrzymał się już do końca tego ogromnie emocjonującego pojedynku.

Trener drużyny gospodarzy Jakuba Stranz powiedział po meczu:
Spotkanie bardzo wyrównane i ciężkie, bowiem dzisiejszy przeciwnik jest jednym z bardziej wymagających w tej grupie. Popełniliśmy kilka błędów, których na tym etapie nie powinniśmy popełnić. Cały czas nad tym pracujemy i mam nadzieję, że już nie długo zostanie to wyeliminowane.

Julia Kossakowska/foto Roman Strugalski - Szersza relacja fotograficzna z tego meczu  - TUTAJ