Start prowadził, ale przegrał z Grunwaldem w Poznaniu

2022-05-29

Na mecz 12. kolejki Superligi hokeja na trawie mężczyzn zespół Startu 1954 Gniezno wyjechał do Poznania gdzie na Stadionie im. Henryka Zielazka był podejmowany przez tamtejszy Grunwald.

Lider był faworytem tego pojedynku, ale startowcy w pierwszej połowie stawili rywalom spory opór i do przerwy był remis bezbramkowy. Po zmianie stron gnieźnianie objęli nawet prowadzenie, kiedy to w 35. minucie karny strzał rożny wykorzystał Błażej Zieliński. Cztery minuty później wyrównał jednak Mikołaj Głowacki, a jeszcze w trzeciej kwarcie gospodarze uzyskali dwubramkową przewagę po trafieniach Szymona Hutka i Jakuba Chumeńczuka z "krótkiego rogu".  Dawnych klubowych kolegów pogrążył wychowanek gnieźnieńskiego klubu Jacek Kurowski, który w 49. minucie najpierw wykorzystał rzut karny, a po chwili skutecznie zakończył kolejną akcję Grunwaldu podwyższając na 5:1. W końcówce meczu gnieźnianie odrobili część strat. W 57. minucie egzekwowany przez gości karny strzał rożny wykorzystał Arkadiusz Brożek ustalając wynik spotkania na 5:2.

Startowcy z dorobkiem 12 punktów zajmują piątą pozycję w ligowej tabeli.