Start przegrał w Gąsawie z AZS AWF Poznań

2015-04-14

W minioną sobotę, 11 kwietnia, rozegrana została 13. kolejka spotkań I ligi hokeja na trawie mężczyzn. W związku z trwającym remontem stadionu hokejowego przy ul. Paczkowskiego zespół Startu 1954 Gniezno jako gospodarz podejmował na boisku w Gąsawie drużynę AZS AWF Poznań.

Zajmujący trzecią pozycję w ligowej tabeli akademicy byli faworytami tej rozgrywki, ale pierwsza połowa meczu była wyrównana i dopiero w jej końcówce  gola dającego poznanianom prowadzenie zdobył  Michał Dawid. W 41. minucie na 0:2 podwyższył Mateusz Hulbój. Cztery minuty później kontaktowego gola dla Startu zdobył Marcin Grotowski. W 51. minucie akademicy egzekwowali rzut karny. Pewnym pchnięciem popisał się Mateusz Hulbój pokonując Marcina Trzaskawkę i podwyższając prowadzenie na 1:3. Odpowiedź gnieźnian była natychmiastowa. W 51. minucie Rafała Banaszaka pokonał Mariusz Gromadzki i wydawało się, że startowcy zdołają jeszcze powalczyć chociażby o remis. Tymczasem dziesięć minut przed końcem meczu nadzieje rozwiał Mateusz Hulbój kompletując klasycznego hat-tricka  ustalając wynik meczu na 2:4.

26-70

Kolejny mecz gnieźnianie rozegrają również w Gąsawie. W sobotę, 18 kwietnia, o .g.  16 podejmować będą drużynę Pomorzanina Toruń.