Start przegrał z Grunwaldem w półfinale Mistrzostw Polski

2014-06-29

Na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy Szosie Chełmińskiej w Toruniu rozgrywany był w miniony weekend turniej finałowy mistrzostw Polski w hokeju na trawie mężczyzn. W sobotę odbyły się spotkania półfinałowe. W pierwszym meczu zespół Startu 1954 Gniezno zmierzył się z broniącym tytułu Grunwaldem Poznań.

Gnieźnianie przegrali to spotkanie 4:10, chociaż na początku mecz był bardzo wyrównany.  Wprawdzie obrońcy tytułu prowadzili po kwadransie gry 2:0 dzięki trafieniom Piotra Kozłowskiego i  Tomasza Dutkiewicza z „krótkiego rogu, ale w 26. minucie kontaktowego gola zdobył Robert Grotowski. Wojskowi jeszcze przed przerwą powiększyli jednak przewagę po bramkach Artura Mikuły i Waldemara Rataja.  W drugiej połowie Grunwald  przeważał już wyraźnie zdobywając sześć kolejnych goli (na listę strzelców wpisali się ponownie Kozłowski i Rataj oraz  Paweł Bratkowski, Maciej Wejerowski, Karol Majchrzak i Szymon Hutek. W ekipie Startu po jednym trafieniu zaliczyli: Robert Grotowski, Błażej Zieliński i Michał Frąckowiak. Ostatecznie Grunwald pokonał Start 10:4, a w drugim półfinale gospodarz turnieju - zespół Pomorzanina Toruń pokonał AZS AWF Poznań  4:2. W tej sytuacji w niedzielnym finale zmierzyły się drużyny Grunwaldu i Pomorzanina,  a Start zagrał  o brązowy medal z AZS AWF.