Start wygrał w Gąsawie z AZS Politechniką Poznań

2015-04-27

W miniony weekend rozegrane zostały kolejne mecze I ligi hokeja na trawie mężczyzn. W niedzielę, 26 kwietnia, zespół Startu 1954 Gniezno jako gospodarz podejmował na boisku w Gąsawie drużynę AZS Politechniki Poznańskiej.

Spotkanie na początku było wyrównane i długo utrzymywał się w nim rezultat bezbramkowy. Dopiero w 29. minucie Patryk Pawlak zdobył gola dającego startowcom prowadzenie, które utrzymało się aż do przerwy. Na początku drugiej połowy wyrównał Marcin Michniak wykorzystując karny strzał rożny. W 50. minucie startowcy ponownie objęli prowadzenie dzięki trafieniu Marcina Grotowskiego. Cztery minuty później z „krótkiego rogu” wyrównał  Mirosław Juszczak. W 59. minucie kolejne prowadzenie gnieźnianom zapewnił Robert Grotowski zapoczątkowując wspaniałą serię gospodarzy. Trzy minuty później na 4:2 podwyższył Błażej Zieliński wykorzystując karny strzał rożny, a kolejne dwie bramki były autorstwa Marcina Grotwskiego, który  w 67. minucie skompletował klasycznego hat-tricka. Wynik meczu na 6:3 ustalił Mirosław Juszczak wykorzystując w końcówce karny strzał rożny.