Start wysoko pokonał Siemianowiczankę

2017-10-02

W minioną niedzielę, 1 października, na Stadionie im. Alfonsa Flinika przy ul. Paczkowskiego w Gnieźnie rozegrany został mecz 4. kolejki I ligi hokeja na trawie mężczyzn pomiędzy Startem 1954 Gniezno, a Siemianowiczanką Siemianowice Śląskie. Spotkanie zakończyło się wyraźnym zwycięstwem czerwono-czarnych 9:2.

Gnieźnianie już w 7. minucie objęli prowadzenie, kiedy to Paweł Tubacki zakończył celnym strzałem kontratak przeprowadzony prawym skrzydłem. Chwilę później ten sam zawodnik  podwyższył na 2:0 uderzając z ostrego kąta na lewej stronie półkola strzałowego. W  10 . minucie kontaktowego gola zdobył Kamil Gryma wykorzystując karny strzał rożny. Minutę później zamieszanie w półkolu strzałowym gości wykorzystał Maciej Wejerowski podwyższając na 3:1, a po chwili czwartego gola dla gospodarzy zdobył Gracjan Jarzyński wpychając piłkę do bramki tuż przy lewym słupku. W 28.  minucie Jakub Cholewa znalazł się w sytuacji „sam na sam” z Filipem Lewandowskim, ale gnieźnieński bramkarz popisał się znakomitą interwencją wybijając piłkę w padzie poza półkole strzałowe. Do przerwy gnieźnianie prowadzili 4:1. Po zmianie stron piątego gola zdobył Arkadiusz Brożek celnym pchnięciem tuż przy słupku kończąc egzekwowany przez gospodarzy „krótki róg”. W 38. minucie szybki kontratak przeprowadzili goście, a na listę strzelców wpisał się Patryk Sikorski. To było jednak wszystko jeśli chodzi o dorobek bramkowy zawodników z Siemianowic. Kolejne gole były już tylko dziełem startowców. W  44. minucie na  6:2 podwyższył Szymon Kosicki dobijając strzał Macieja Wejerowskiego. Cztery minuty później siódmego gola dla gospodarzy zdobył  Gracjan Jarzyński dobijając piłeczkę bekhendem po strzale Arkadiusza Brożka i interwencji Marka Kompali. W 54.  minucie po szybkiej kontrze dwaj zawodnicy Startu mieli przed sobą już tylko bramkarza rywali, ale Wojciech Jaśkowiak po podaniu Pawła Tubackiego trafił w słupek.  Minutę później Paweł Tubacki po zagraniu Arkadiusza Brożka skompletował hat-tricka podwyższając na 8:2, a wynik spotkania na 9:2  w 59. minucie ustali Maciej Wejerowski po ładnej wymianie podań z Pawłem Tubackim.