Start zremisował z Pomorzaninem wygrywając serię karnych zagrywek

2017-05-08

W minioną niedzielę, 7 maja, rozegrane zostały kolejne spotkania I ligi hokeja na trawie mężczyzn.

W grupie mistrzowskiej zespół Startu 1954 Gniezno podejmował wicelidera zmagań - Pomorzanina Toruń. Wprawdzie aktualni brązowi medaliści mistrzostw Polski zostali nieoczekiwanie wysoko pokonani w Poznaniu przez obrońców tytułu - zawodników Grunwaldu aż  9:1 (podczas gdy gnieźnianie zaledwie 3:1), ale torunianie już w dwóch kolejnych spotkaniach pokazali, że mierzą w tym sezonie wysoko. Dlatego mecz na stadionie im. Alfonsa Flinika był poważnym wyzwaniem dla podopiecznych trenera Jakuba Stranza. Goście już w 5. minucie objęli prowadzenie po trafieniu Krystiana Makowskiego  z „krótkiego rogu”. Siedem minut później wyrównał Aleksy Szymański.  W 21. minucie Pomorzanin ponownie objął prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Wołodymir Stretowicz. Cztery minuty później wyrównującą bramkę zdobył Marcin Grotowski ustalając wynik pierwszej połowy na 2:2. Po zmianie stron to gnieźnianie wyszli na prowadzenie po wykorzystanym przez Damiana Szymańskiego karnym strzale rożnym. Pomorzanin wyrównał cztery minuty później także wykorzystując „krótki róg” , a na listę strzelców wpisał się Michał Makowski. W 52. minucie  jego młodszy brat Krystian  zdobył czwartego gola dla torunian i kiedy wydawało się, że mecz zakończy się zwycięstwem gości niespełna dwie minuty przed zakończeniem spotkania wyrównującą bramkę zdobył Paweł Tubacki ustalając wynik na 4:4. W serii karnych zagrywek lepszymi okazali się startowcy wygrywając 4:3 i zdobywając cenne 2 punkty w starciu z wyżej notowanym rywalem, które pozwoliły gnieźnianom umocnić się na czwartej pozycji w tabeli grupy mistrzowskiej.