Startowcy bliscy sprawienia niespodzianki w Toruniu

2016-12-19

Na czwarty mecz grupowy w ramach mistrzostw Polski w hokeju halowym mężczyzn zespół Startu 1954 Gniezno wyjechał w niedzielę, 18 grudnia, do Torunia, gdzie w jednej z najnowocześniejszych w Polsce hal sportowych przy ul. Bema zmierzył się z Pomorzaninem.

Gnieźnianie dobrze rozpoczęli to spotkanie. Już po niespełna kwadransie gry prowadzili trzema bramkami dzięki dwóm trafieniom Łukasza Kurowskiego i wykorzystanym przez Mariusza Gromadzkiego rzucie karnym.  Gospodarze odpowiedzieli w 21. minucie golem Mariusza Kowalskiego. Po niespełna półgodzinie było już jednak 1:5, a na listę strzelców wpisali się Marcin Grotowski i Arkadiusz Brożek. Gospodarze jeszcze przed przerwą zdołali odrobić część strat po trafieniu Krystiana Makowskiego z rzutu karnego, a po zmianie stron kolejne bramki dla Pomorzanina zdobyli Rafał Szrejter i Michał Raciniewski, i gnieźnianie mieli już tylko jednego gola więcej  przy rezultacie 4:5. Start w ciągu pięciu minut  zdobył jednak trzy bramki - dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Marcin Grotowski, a jeden raz - Łukasz Kurowski i na niespełna kwadrans przed zakończeniem spotkania było 4:8.  Końcówka spotkania należała jednak do gospodarzy, którzy w ciągu dziesięciu minut zdobyli pięć bramek (Rafał Szrejter i Michał Makowski po 2, Karol Szyplik - 1) i zwyciężyli ostatecznie  9:8.