Startowcy na trzeciej pozycji w zaległym turnieju DMPJ

2019-06-17

W poniedziałek, 17 czerwca, na torze przy ul. Wrzesińskiej w Gnieźnie odbył się zaległy turniej III rundy Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów na żużlu. Zmagania ex aequo wygrały ekipy MRGARDEN GKM Grudziądz i Zdunek Wybrzeże Gdańsk zdobywając po 22 punkty, a na trzeciej pozycji uplasowali się gospodarze - Aforti Start Gniezno z dorobkiem 18 punktów.

Zawody trwały niemal trzy godziny. Głównie z powodu licznych upadków, ale także konieczności częstego zraszania szybko wysychającej w pełnym słońcu nawierzchni. Najgroźniej wyglądała kolizja prowadzącego w wyścigu VII Karola Żupińskiego i atakującego go Damiana Stalkowskiego. Motocykle zawodników sczepiły się i z dużą siłą uderzyły w bandę na szczycie drugiego wirażu. Sami zawodnicy na szczęście nie ucierpieli zbyt mocno, ale Stalkowski już więcej nie pojawił się na torze.  Przed ostatnią kolejką startów na prowadzeniu była ekipa Wybrzeża Gdańsk z dorobkiem 19 punktów.  W swym ostatnim wyścigu gdańszczanie jednak tylko zremisowali z parą Orła Łódź, a zawodnicy z Grudziądza pokonali podwójnie osamotnionego bydgoszczanina Marcela Studzińskiego i w tej sytuacji zmagania ex aequo wygrały ekipy MRGARDEN GKM Grudziądz i Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Ekipa ZOOleszcz Polonii Bydgoszcz nie została sklasyfikowana z powodu zdekompletowania drużyny.

WYŚCIG PO WYŚCIGU:

I. STALKOWSKI (65,68), Studziński, Orwat, Błażykowski (w/su)
II. ŻUPIŃSKI (67,00), Grygolec, Wawrzyniak, Majchrzak
III. WIECZOREK (67,54), Nizgorski, Kiełbasa, Łobodziński
IV. FAJFER (67,20), Pióro, Błażykowski, Grygolec
V. KOPEĆ-SOBCZYŃSKI (66,65), Zieliński, Rowecki, Nizgorski (w/us)
VI. LOTARSKI (67,20), Wieczorek, Jagła, Orwat
VII. ŻUPIŃSKI (68,73), Majchrzak, Stalkowski (w/su), Szwacher (u)
VIII. ŁOBODZIŃSKI (68,59), Lotarski, Pióro, Wawrzyniak
IX. KIEŁBASA (68,10), Studziński, Nizgorski, Jagła
X. WIECZOREK (67,35), Żupiński, Zieliński, Lotarski (d2)
XI. KOPEĆ-SOBCZYŃSKI (66,72), Fajfer, Błażykowski, Kiełbasa
XII. STUDZIŃSKI (68,32), Grygolec, Wawrzyniak, Orwat
XIII. FAJFER (67,07), Szwacher, Lotarski, Łobodziński
XIV. PIÓRO (67,28), Wawrzyniak, Kopeć-Sobczyński, Stolp (t)