Startowcy pokonani przez akademików

2020-01-11

W sobotę, 11 stycznia, rozegrane zostały mecze 4. kolejki Superligi hokeja halowego mężczyzn. Zespół startu Gniezno podejmował w hali GOSiR przy ul. Sportowej AZS AWF Poznań.

Goście objęli prowadzenie w 6. minucie. Pierwszy egzekwowany przez akademików karny strzał rożny wykorzystał Patryk Pawlak. Dwie minuty później było już 0:2, po tym jak szybki atak gości sfinalizował celnym pchnięciem Łukasz Kosmaczewski i dwubramkowym prowadzeniem gości zakończyła się pierwsza połowa tego pojedynku.  W 16.minucie startowcy zdobyli kontaktowego gola. Egzekwowany przez gospodarzy „krótki róg” celnym pchnięciem  zakończył Gracjan Jarzyński. Do przerwy było zatem 1:2. Na początku trzeciej kwarty goście jednak powiększyli prowadzenie. W odstępie  niespełna minuty  po raz drugi na listę strzelców wpisali się Patryk Pawlak i Łukasz Kosmaczewski.  W 25.  minucie było już  1:5. Kolejny egzekwowany przez akademików „krótki  róg” na bramkę  zamienił Patryk Bułka.  Trzy minuty później szóstego gola dla zespołu gości zdobył Adrian Kozan i przed ostatnią kwartą było 1:6.  W 31. minucie drugą bramkę dla Startu zdobył pchnięciem z lewego skrzydła Maciej Wejerowski, ale odpowiedź akademików była natychmiastowa, a hat-tricka ustrzelił Patryk Pawlak.  Gnieźnianie ambitnie walczyli do końca. W 36. minucie po indywidualnej akcji prawym skrzydłem Maciej Wejerowski pokonał Marcina Kitkowskiego.  Minutę później  jednak w sporym zamieszaniu podbramkowym na 3:8 podwyższył Mateusz Nowakowski i takim właśnie rezultatem zakończyło się to spotkanie.

Gnieźnianie grali w tym meczu bez swojego podstawowego bramkarza Marcina Trzaskawki,  który powiedział po meczu: - Bardzo żałuję, że nie mogłem dziś wesprzeć kolegów.  Myślę, że z moim udziałem ten wynik byłby zdecydowanie lepszy. Niestety, podczas sparingu z drużyną Stelli doznałem kontuzji naderwania mięśnia brzuchatego prawej nogi. Mam nadzieję jednak, że na derbowy pojedynek ze Stellą będę już w stanie pomóc naszej drużynie.

W innych meczach 4. kolejki padły rezultaty:
     LKS Rogowo – Pomorzanin Toruń 4:5 (0:2)
     Grunwald Poznań - Bałagany Rustico Łubianka 12:0
     Warta Poznań - Stella Gniezno 10:1

W tabeli Superligi na prowadzeniu Grunwald Poznań  z kompletem 12 punktów. Start jest szósty mając w dorobku 1 punkt, a Stella bez zdobyczy punktowej zamyka ligową tabelę.

Radosław Kossakowski + foto (fotogaleria)