Startowcy pokonani przez wicemistrzów

2019-12-07

W sobotę, 7 grudnia, rozegrane zostały mecze 2. kolejki Superligi hokeja halowego mężczyzn. Zespół Startu Gniezno podejmował w hali GOSiR przy ul. Sportowej Pomorzanina Toruń.

Goście „ustawili” sobie to spotkanie pod koniec pierwszej kwarty zdobywając trzy bramki  w ciągu dwóch minut. Najpierw w 9.  minucie  Rafał Szrejter pchnięciem z półobrotu pokonał  MarcinaTrzaskawkę.  Niespełna pół minuty później  ten sam zawodnik podwyższył  na 0:2. Wynik pierwszej kwarty na 0:3 ustalił Damian Mondrzejewski kończąc kontratak gości pchnięciem bekhendem do pustej bramki.  Na początku drugiej części meczu  Michał Raciniewski podwyższył na 0:4. Gnieźnianie zdobyli pierwszą bramkę dopiero w 16.  minucie,  kiedy to  Maksymilian Pawlak po kontrataku prawym skrzydłem pokonał Michała Śliwińskiego. Dwie minuty później szybka akcja gości, którzy  krótkimi, szybkimi  podaniami  „rozmontowali” gnieźnieńską defensywę  zakończona została  celnym pchnięciem Rafał Szrejtera, który tym trafieniem  skompletował hat-tricka. Do przerwy gnieźnianie przegrywali 1:5.  W 22.  minucie  startowcy zmniejszyli straty. Maciej Wejerowski umiejętnie dołożył laskę po zagraniu w półkole strzałowe przez Arkadiusza Brożka i skierował piłeczkę w okienko bramki gości. Minutę później torunianie egzekwowali karny strzał rożny, a Krystian Sudoł pokonał Marcina Trzaskawkę.  W 29.  minucie Arkadiusz Brożek pokonał Pawła Murszewskiego pewnym pchnięciem z „krótkiego rogu”, a kiedy trzy minuty później Maciej Wejerowski po indywidualnej akcji na prawym skrzydle zdobył czwartą bramkę dla Startu zanosiło się na ciekawą końcówkę. Gnieźnianie ruszyli do przodu, ale popełnili kilka błędów, które wicemistrzowie Polski skrupulatnie wykorzystali. W 38. minucie  Krystian Makowski pchnięciem pod poprzeczkę zakończył egzekwowany przez torunian  „krótki róg” , a w ostatniej minucie Michał Raciniewski  po raz czwarty wpisując się na listę strzelców ustalił wynik meczu na 4:8.

Radosław Kossakowski / foto Julia Kossakowska (fotogaleria z meczu)