Startowcy powalczyli w Gąsawie

2023-10-25

Na ostatni mecz rundy jesiennej rozgrywek I ligi hokeja na trawie zespół Startu 1954 Gniezno wyjechał do Gąsawy gdzie był podejmowany przez tamtejszy Ludowy Klub Sportowy.

Spotkanie zostało rozegrane awansem we wtorek, 24 października, na Stadionie im. Leszka Białego. Mimo, że LKS to lider pierwszoligowej tabeli, a gnieźnianie plasują się na ostatniej pozycji spotkanie długo było wyrównane, a rozstrzygnięcie nastąpiło praktycznie w samej końcówce. Gospodarze objęli prowadzenie w 12. minucie po trafieniu Dawida Molendy. Pod koniec pierwszej kwarty wyrównał jednak Tomasz Stawski. Remisem 1:1 zakończyła się pierwsza połowa tego pojedynku. Na początku  drugiej gąsawianie egzekwowali karny strzał rożny, który na bramkę zamienił Robert Gruszczyński. Gnieźnianie wyrównali w 47. minucie, a na listę strzelców ponownie wpisał się  Tomasz Stawski. Siedem minut później kolejny  „krótki róg” dla LKS wykorzystał  Robert Gruszczyński  podwyższając na 3:2. Startowcy starali się doprowadzić do remisu. Zdecydowanie zaatakowali bramkę gospodarzy, ale w ostatnich sekundach nadziali się na kontrę rywali zakończoną trafieniem Jerzego Wiśniewskiego , który ustalił wynik spotkania na 4:2.