Startowcy wygrali w Poznaniu z AZS PP

2014-05-20

Na mecz 13. kolejki rozgrywek I ligi hokeja na trawie mężczyzn zespół Startu 1954 Gniezno wyjechał do Poznania, gdzie w niedzielę, 18 maja, na boisku przy ul. Przystań był podejmowany przez AZS Politechnikę Poznańską.

Gnieźnianie zajmujący drugą pozycję w ligowej tabeli byli faworytami tego starcia, ale do przerwy 1:0 prowadzili gospodarze po trafieniu w 12. minucie Marcina Michniaka. W drugiej połowie bramki zdobywali już tylko podopieczni Jakuba Stranza, chociaż niemal do końca mecz  miał bardzo wyrównany przebieg. Do remisu doprowadził  wprawdzie już w 42. minucie Szymon Kosicki, ale losy spotkania rozstrzygnięte zostały dopiero w końcówce dzięki trafieniom: Marcina Grotowskiego (66’), Patryka Pawlaka (68’) i Mariusza Gromadzkiego (70’), który ustalił wynik meczu na 1:4 wykorzystując karny strzał rożny.

10     KS Stella Gniezno                              13       3     34:80

W kolejnym meczu I ligi zawodnicy Startu 1954 podejmować będą w najbliższą  niedzielę, 25 maja, drużynę Pomorzanina Toruń. Spotkanie rozegrane zostanie o g. 12  na stadionie im. A. Flinika przy ul. Paczkowskiego w Gnieźnie.