Stella ambitnie walczyła z AZS AWF, ale ostatecznie akademicy wyraźnie wygrali w Gnieźnie

2022-12-04

Na inaugurację zmagań w Superlidze hokeja halowego Stella Gniezno zmierzyła się w sobotę, 3 grudnia, z AZS AWF Poznań.

Spotkanie miało dwa oblicza. W pierwszej połowie  gospodarze szybko objęli prowadzenie po trafieniu Rafała Stupczyńskiego, a w 12. minucie na 2:0  podwyższył Hubert Grotowski. Takim rezultatem zakończyła się pierwsza kwarta. W drugiej dwa trafienia Patryka Pawlaka z „krótkich rogów” pozwoliły jednak akademikom wyrównać.  W 24. minucie gospodarze ponownie objęli prowadzenia dzięki trafieniu Marcina Lewartowskiego. Pod koniec drugiej kwarty „rogowego” hat-tricka  ustrzelił Patryk Pawlak i  pierwsza połowa spotkania zakończyła się remisem 3:3.  W drugiej akademicy dominowali już wyraźnie zdobywając 8 bramek. Aż pięć z nich było dziełem Patryka Pawlaka, a trzy dołożył Mateusz Wiśniewski. W końcówce stelliści odrobili część strat strzelając trzy gole w ciągu niespełna czterech minut.  Dwukrotnie do bramki rywali trafił Artur Mikuła, a raz – Rafał Stupczyński i ostatecznie Stella przegrała z AZS AWF  6:11.

Spotkanie Stelli z AZS AWF było ostatnim meczem hokejowym rozegranym na  parkiecie w hali GOSiR. W kolejnym tygodniu mają bowiem rozpocząć się prace związane z wymianą nawierzchni na syntetyczną.

Radosław Kossakowski/foto Arkadiusz Kossakowski (fotogaleria)