„Stella” Gniezno - Mistrzem Polski Zrzeszenia LZS w tenisie stołowym

2015-06-21

Wielki sukces na zakończenie sezonu odnieśli tenisiści stołowi „Stelli Niechan „ Gniezno, wygrywając punktację zespołową Mistrzostw Polski Zrzeszenia LZS.W tym roku turniej odbywał się w Raszkowie. Startowało 216 zawodników z 13 województw.

Rewelacyjnie rozpoczęły dziewczyny w kategorii młodzieżowej zdobywając całe podium. Bardzo wartościowe zwycięstwo w półfinale odniosła min. Magda Wysocka pokonując faworytkę zawodniczkę ekstraklasy - Paulinę Krzysiek z Nadarzyna 3:1. W drugim półfinale Paulina Nowacka stoczyła prawdziwy horror wygrywając 3:2 z defensorką Aleksandrą Nowak z Chróścic. W finale Paulina pokonała koleżankę klubową Magdą Wysocką 3:1. Jest to już piąty z rzędu Pauliny tytuł Mistrzyni Polski LZS. O trzecie miejsce Martyna Urbaniak pokonała Katarzynę Kuwerską z Moszczenicy 3:1. W konkurencji młodzieżowców siódmą lokatę zajął Marcin Chudy. Wśród juniorek wysokie trzecie miejsce zajęła Agata Klabińska ulegając jedynie zwyciężczyni Katarzynie Hennig z LUKS Chełmno. W decydującym o trzecie miejsce meczu pokonała Grażynę Cieślę ze Śmigla 3:1. W kategorii juniorów Jakub Różak był dziewiąty. Wysokie siódme miejsce w najsilniejszej kategorii kadetów zajął Dawid Balcerzak.

Dzięki tym wynikom zespołowo „Stella” zajęła pierwsze miejsce z dorobkiem 107 pkt. wyprzedzając LUKS Chełmno – 75 pkt. , MLUKS Dwójka Rawa Mazowiecka 69 pkt, LZS Victoria Chruścice – 66 pkt, GKS Gorzovię 62 pkt. Ostródziankę Ostróda 59 pkt, GLKS Nadarzyn 54. Łącznie uczestniczyło 66 klubów z całej Polski.

Pierwsze miejsce w tym gronie jest ogromnym sukcesem podopiecznych trenerów: Tadeusza Nowaka i Eugeniusza Krugera.
Jest też jednocześnie piękny prezent na 100- lecie Klubu „Stella „ Gniezno.
Również dzięki właśnie wynikom naszych zawodników punktację wojewódzką wygrała Wielkopolska – 223 pkt. wyprzedzając województwo łódzkie- 140 pkt i podlaskie 128 pkt.