Stella jeszcze walczy!

2017-04-24

Bardzo pracowity weekend mieli hokeiści występujący w rozgrywkach I ligi. Zajmujący ostatnie miejsce w grupie spadkowe zespół Stelli Gniezno pokazał, że do końca walczył będzie o utrzymanie zdobywając 5 punktów, czyli niemal dwa razy więcej niż dotychczas w całym sezonie.

W sobotę, 23 kwietnia, stelliści podejmowali na stadionie im. Alfonsa Flinika drużynę Warty Poznań.  Gospodarze już w 4. minucie objęli prowadzenie po trafieniu Roberta Grotowskiego.  Ten sam zawodnik ustalił także wynik pierwszej połowy tuż przed przerwą podwyższając na 2:0. Po zmianie stron goście aktywnie ruszyli do odrabiania strat i w 49. minucie Krzysztof Wybieralski zdobył bramkę kontaktową. Dziewięć minut później hat-tricka skompletował Robert Grotowski podwyższając na 3:1. Poznanianie jeszcze próbowali walczyć choćby o remis, kiedy to w 69. minucie Maciej Walkowiak zdobył kontaktową bramkę. Ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy. Tuż przed zakończeniem spotkania jego wynik na 4:2 ustalił bowiem Hubert Grotowski.

***

W dobrych nastrojach i bardzo zmobilizowani stelliści wyjechali następnego dnia do Środy Wielkopolskiej, gdzie na boisku hokejowym Centrum Sportu i Rekreacji byli podejmowani przez tamtejszą Polonię. Gospodarze byli faworytami tego spotkanie zwłaszcza, że trzy tygodnie wcześniej w Gnieźnie  spotkanie tych drużyn zakończyło się porażką podopiecznych Rafała Grotowskiego 2:6. Tym razem stelliści okazali się bardziej zdeterminowani i byli nawet bardzo bliscy odniesienia zwycięstwa utrzymując jednobramkowe prowadzenie aż do przedostatniej minuty po trafieniu z krótkiego rogu Marcina Lewartowskiego.  Gospodarze wyrównali także wykorzystując karny strzał rożny, a zdobywcą cennej bramki był Michał Dydymski. Konkurs karnych zagrywek minimalnie wygrali jednak gnieźnianie.  Rozgrywka ta zakończyła się rezultatem 2:3.